Nepravdivé informace a představy o sexu mohou být někdy sice úsměvné, ale také fatální. Následkem totiž může být pohlavní choroba, předčasné otěhotnění nebo „jen“ zbytečná snaha vyrovnat se normálu, který vlastně ani neexistuje.

Dnes mají všichni sex už od patnácti

Většina sexuálních zážitků z tak mladého věku je smyšlená nebo alespoň přehnaná. Důvodem je touha zlepšit své postavení ve skupině vrstevníků. Ve skutečnosti je v patnácti letech 8 z 10 dívek stále pannami a 7 z 10 chlapců panici. Pokud nechcete, nemáte skutečně kam spěchat, každý pátý teenager totiž čeká se sexem dokonce až po překročení dvacítky.

Kluci myslí jen na sex

Různé srovnávací výzkumy, které potvrzují, že muži myslí na sex častěji než ženy, vzbuzují dojem, že snad nemyslí na nic jiného. Ale není to úplně pravda. Kromě toho, že je to čistě individuální, tak i muži dost často nemají náladu, jsou unavení nebo chtějí jen koukat v telce na fotbal. Takže zapomeňte na heslo „vždy připraven“.

Teenager se nenakazí pohlavně přenosnou chorobou

Přestože se do dvaceti let bojíme spíše nechtěného těhotenství, pravděpodobnost nákazy pohlavní chorobou je mnohem vyšší. Například kapavkou se nejčastěji nakazí dívky mezi 15 a 19 lety.

I s malým kašpárkem můžete hrát velké divadlo

Ano, je pravda, že rozdíl mezi 12 a 15 nebo dokonce 20 centimetry rozhodně není podstatný. Ženská pochva není ostatně příliš velká, je jen elastická. Pokud je však velikost kašpárka o dost menší než 12 cm, znát to je. Ovšem i tento hendikep se dá vyvážit jinými dobrými vlastnostmi.

Poprvé a během menstruace nemůžete otěhotnět

Pravděpodobnost otěhotnění je stále stejná, ať už je to poprvé nebo po sté. Jakmile dojde k ovulaci, je žena připravena otěhotnět. Spermie mohou ve vagíně také přežít několik dní, proto může dokonce dojít k otěhotnění i po sexu, který proběhl několik dní před koncem menstruace.

Sperma prospívá pleti

Tahle pověra patří k těm humornějším, stejně jako ta, že chuť ejakulátu lze ovlivnit stravou. Ani jedno není pravda, ale také vám neublíží, když s tím budete experimentovat. Mýty tohoto typu mají prostě jen ženy přesvědčit, aby poskytly mužům to, co jim nemusí být úplně příjemné.

Sex je lepší s alkoholem a drogami

V pozměněném stavu mysli může být sice sex trochu jiný, ale zároveň mnohem rizikovější. V takovém případě ztrácíme zábrany a máme oslabený úsudek. Proto mnohem častěji provádíme věci, kterých hned po vystřízlivění ošklivě litujeme. A některé z nich mohou mít i dlouhodobější následky.

S kondomem to není ono

Také se traduje, že kondom zeslabuje požitek ze sexu. Ve skutečnosti to není pravda. Spíš tu působí psychologický efekt a také nutnost opatřit si kondom předem a pak ho také aplikovat. Nicméně ochrana se určitě vyplatí, zvlášť pokud nejste dlouhodobí partneři nebo nechcete otěhotnět. Snížení požitku se rozhodně bát nemusíte.