Jan Kruliš patřil bez diskuze k nejúspěšnějším hráčům české hokejové extraligy, figuroval v řadě zahraničních i českých týmů. Na ledě patřil k nejobávanějším a nejtrestanějším hráčům české nejvyšší hokejové ligy. V tuzemsku exceloval v dresu Poldi Kladno nebo brněnské Komety. V kladenském týmu prožil v devadesátých letech zlatou éru a hrál s takovými jmény jako Patrik Eliáš, Pavel Patera, Tomáš Vokoun a v neposlední řadě s českou hokejovou legendou Jaromírem Jágrem. Po ukončení hokejové kariéry se bývalý obránce české reprezentace zaměřil na oblast financí a jeho cesta z ledové arény vedla až k fondům a dluhopisům, konkrétně do Rusňákovy investiční skupiny DRFG.

Jan Kruliš započal svoji profesionální hokejovou kariéru už ve svých osmnácti letech. Odehrál přibližně šest set zápasů v extralize. Po ukončení profesionální hokejové kariéry v roce 2007 ho začal naplno zaměstnávat finanční sektor. Začínal jako makléř, vyzkoušel různá zaměstnání v několika společnostech, až zakotvil v investiční skupině Davida Rusňáka. V DRFG ho opět začala lákat sféra sportu a rozhodl se angažovat jako investiční konzultant vrcholových sportovců.

Odpovědný poradce DRFG na svém místě

Podle řady průzkumů je dokázáno, že spousta vrcholových sportovců má po ukončení profesionální dráhy s financemi potíže. Dle Kruliše za to může náhlá změna stavu z dostatku finančních prostředků z fungující kariéry do jakéhosi vakua, kdy sportovcům z života zmizí smysl, na který byli dlouho zvyklí. Nemají jasno v tom, jak s doposud vydělanými penězi naložit a často naletí podvodným letadlům. Jan Kruliš pomáhá bývalým sportovcům se v tomto směru zorientovat a vyvarovat se případným nekalým situacím. Poskytuje rady a informace, jak s penězi šetrně hospodařit a nakládat, a zároveň pro ně vybírá a doporučuje ty investice, které pro ně mohou být výhodné. Díky nabytým zkušenostem ze sportovního života v kombinaci se znalostmi z finančního sektoru je z Jana Kruliše odpovědný poradce na svém místě.

Autor: Michal Pecka