Tento herní notebook, který je vybaven výkonným procesorem Intel Core I7 s frekvencí než 2,6 GHz nabízí plynulý chod i při těch nejnáročnějších hrách. Grafická karta Nvidia GeForce GTX970M a pamětí 3GB GDDR5 podtrhuje maximální zážitek ze hry. Zní to hezky, ale je tomu skutečně tak?

Jak je známo herní stroje od Asusu nedávno prošli úplným redesignem. Změnila se klávesnice, touchpad a hlavně umístění klasického loga Asus. Toto logo se nyní nachází jen vlevo dole u klávesnice a na tam kde bývávalo toto logo dříve je dnes nápis Republic of Gamers. Notebook je černý a má červené doplňky. U tohoto modelu není však v šasi umístěna optická mechanika.

Součástí klávesnice je i klávesnice numerická a naše hráčská tlačítka pro ovládání pohybu jsou červeně zvýrazněna. Dále jsou tato tlačítka trochu vystouplá a je nad nimi více místa, aby byla zlepšena ovladatelnost. Klávesnice je navíc podsvícená a barvu podsvícení je možné změnit. Jediná nevýhoda nové klávesnice spočívá v její pružnosti, jelikož už při psaní vzbuzuje pocit, že se vlní a při hraní, to není nejpříjemnější pocit. Problém není s klávesami vlastními, ale s jejím podložením.

Velkým plusem tohoto zařízení je displej s úhlopříčkou 17,3 “, což se ale odráží na váze, která činí 2,73 kg.

Notebook disponuje čtyřmi USB porty z nichž tři jsou USB 3.0 a jeden USB 3.1 s thunderboltem, čtečkou paměťových karet, HDMI portem, audio vstupem i výstupem v combo jacku a jedním mini display portem. Všechny tyto vstupy jsou umístěny standardně po stranách notebooku.

A jdeme hrát. Notebook je testován v plném zatížení a je zřejmé, že nám začíná znatelně stoupat teplota. Při plné zátěži všech jader procesoru se teplota dostává přes 80°C a notebook tak začne snižovat výkon TurboBoost režimu. Výrazným problémem, který tedy Asus poškozuje v porovnání s konkurencí je rozhodně chlazení při kombinované zátěži.

Pevný disk je hybridní s 1 TB plotnového HDD a SSD disku, tento disk funguje svižně a ačkoli SSD, je tak nějak na hraně při porovnání s konkurencí, právě použitý plotnový HDD má slušnou rychlost 7200 ot. a vyrovnává se tak průměru.

Další nespornou výhodou je pak možnost rozšíření RAM z 8 GB až na 32 GB.

Hodnocení:

Notebook spadá do střední třídy herních notebooků, při jeho pořizovací ceně by rozhodně některé problémy s HW mohly být lépe zvládnuty.