Sportem ku zdraví, pravidelný pohyb je důležitý nejen pro vaše zdraví, pro vaši fyzičku, ale celkově vyplavuje endorfiny, kdy se budete cítit mnohem lépe a spokojeně. Vaše pravidelná dávka sportu však může mít špatné výsledky, pokud jí neděláte tak, jak se má. I cvičit se dá špatně a mnohdy to končí špatnými výsledky a následky. Od bolesti při cvičení, před nejrůznější pohmoždění, natáhnutí svalů až po vážnější úrazy, které se mohou stát. Dbejte proto na to, jak cvičíte a nepodceňte teorii. Když se někde řekne, že máte cvičit lehce a správně, není to jen fráze.
Chyby, které tělo neodpouští
Respektive nemusí odpouštět. Může se stát, že se vám „rupne v zádech“ bude vás bolet za krkem, v kříži a mnoho a mnoho dalšího. Ono i špatné držení těla je problém, protože vás může začít bolet za krkem nebo mezi lopatkami. Špatné dýchání může mít zase vliv na výdrž nebo svaly. Jakých chyb se můžete dopouštět?
Držení těla
Hrbíte se u cvičení? Tlačíte ramena nahoru? Nemáte stáhnuté bříško? Prohýbáte se v oblasti beder? Ono takové špatné držení těla při cvičení může mít za následek to, že vás tělo bude bolet, například v bederní oblasti, za krkem. Bude se vám špatně vstávat, můžete se zranit, tělo bude víc a víc bolest a podobně.
Plynule a bez spěchu
Máte pocit, že rychlejší pohyby vám pomohou? Při cvičení? Budete díky tomu mít lepší spalování? Ani ne, je mnohem lepší udělat „jen deset“ sedů lehů, které provádíte správně, plynule a pomaličku, než dvacet, které uděláte rychle, zbrkle a švihem.
Žádné rozehřátí a protažení
Ani na začátku a ani na konci. Pokud navíc máte během dne sedavé zaměstnání nebo jen lenošíte, je to pro lidské tělo opravdu velký šok a vy si říkáte o bolesti svalů, kloubů, o svalovou horečku nebo rovnou o úraz. Dejte si pět až deset minut na rozehřátí, kdy tělu ukážete, že se bude sportovat. Na konci se pořádně protáhněte.