Především mladí lidé se zajímají o to, co aktuálně frčí v módě. Pokud chodíte pravidelně nakupovat, určitě si všímáte mnoha zajímavých kousků, které jsou v obchodech vystaveny. Aktuálnímu roku však budou vévodit dva styly, které v běžných obchodech s oblečením nenajdete. Jsou jimi skate a street styl, což jsou styly, které mladým lidem nemusíme nijak představovat. Co jednotlivé styly skrývají a kde ty nejmodernější kousky zakoupíme?

Skate a street styl milují především lidé ve věku od patnácti do třiceti let. Je to takzvaný free styl, který je nejen pohodlný, ale který i skvěle vypadá. V posledních letech jednotlivé styly proslavili především youtubeři, protože právě řada youtuberů miluje pohodlné věci, které jsou zároveň stylové a jedním slovem in.

Otázkou ale je, co jednotlivé styly zahrnují či obsahují a kde kousky koupíme.

Nejsou to jen trička a boty

Pod pojmem „street styl“ či „skate styl“ si představíme hlavně volná, dlouhá trička, která nosí kluci, jež jezdí na skatu pravidelně. Jenže už dávno to není jenom o volných skate tričkách, jež mají trefné nápisy a která jsou potištěna barevnými obrázky.

K těmto stylům se přidaly taky boty. Do těchto stylů spadají boty plátěné vypadající jako kecky, které mají rovnou podrážku. Skvělou ukázkou skate a street stylu jsou boty značky VANS, které jsou pro skateboardisty specifické.

Na batohy nesmíme zapomenout

Do těchto stylů se dostaly i batohy, které jsou mnohem pohodlnější než jakékoliv tašky přes rameno. Navíc se do nich vlezou náhradní kolečka na skate či mnohé další skate příslušenství (oblíbené jsou zejména batohy značky Dakine). Kromě batohů jsou populární i vaky, s nimiž se setkáte takřka na každém rohu. Vaky se začaly nosit zhruba před dvěma lety. Nosily se nejen do školy místo klasických batohů, ale taky si je oblíbili právě skateboardisti, pro něž jsou vaky lehké, tudíž velice praktické.

Ať už potřebujete jakékoliv skate oblečení či příslušenství jakékoliv skate značky, vše najdete ve skateshopu.