Chcete být zbožňovaní a milovaní? Nebaví vás život nicky, co se ztratí v davu? Myslíte si, že ustojíte slávu a paparazzi? A máte rádi pořádný hudební nářez? Pak jste předurčeni stát se rockovou hvězdou. A my vám poradíme, co pro to můžete udělat.

Sněte, sněte, sněte a cvičte…

Většina našich snů se nesplní jen proto, že na ně rezignujeme. Všechno nejde zvládnout za den a proto je potřeba si své sny podržet. I když vám lidi kolem budou tvrdit, že jste blázni, setrvejte ve svém přesvědčení.

Překvapivě se úplně nevyžaduje znalost not, ale může to být vaše velká výhoda. Zpívejte nebo hrajte na nějaký nástroj a snažte se nacpat, kam to jen jde. Pokud chcete být rockový bouřlivák, skromnost a rozum musí jít stranou. Buďte sebestřední blázni a šoumeni, protože takoví jsou bohové rocku. A zůstaňte takoví.

Bez právníka ani krok

Co je hlavní náplní života rockera kromě hudby? Správně, průšvihy. Tady nějaký rozmlácený pokoj v hotelu, tuhle drogová aférka. Proto je naprostou nezbytností, abyste už od počátku své cesty měli za zády právníka. Byť byste ho potřebovali jen na to, aby vám překontroloval smlouvy. Určitě byste nechtěli, aby vás nějaké hrabivé studio chytilo na háček vyvedený drobným písmem.

Taky si najděte manažera, aby za vás řešil všechny ty přízemní věci. Nesnažte se urvat někoho, kdo už se stará o pár hvězd. Oslovte svého nejlepšího přítele, v jehož schopnosti věříte, a který bezmezně věří v ty vaše.

Vezměte útokem podvědomí davu

Zkrátka koncertujte, kde se jen dá. Klidně začněte na letních zábavách a zadarmo. Musíte být vidět a slyšet. Lidi si o vás navzájem řeknou. Když budete čekat na tu „velkou“ příležitost, nemusíte se dočkat.

Pokud na vás vaše publikum bude házet věci, nezoufejte. To jenom žárlí na to, že jste hvězdy. A v doopravdy hustých klubech budete chráněni mříží.

Pište skvělé songy

Že jsou texty jen zabijákem melodie? Kdepak. Nemusíte umět zase tak dobře hrát a dokonce ani zpívat (vzpomínáte na Jima Morrisona?), pokud dokážete napsat něco, co se dotkne srdcí vašeho publika. Ať už to bude ostrá kritika nebo něžná romance, musí to být opravdové. Lidi poznají rozdíl.

Bez drog to nejde

Musíte dbát na svou dobrou pověst. Pořádejte bujaré večírky, pijte, kuřte, balte holky (nebo kluky). Ale pozor! Musíte se stále pohybovat na hraně a zůstat použitelní. Časem zjistíte, co si můžete dovolit, abyste fungovali a toho se držte.

Vymyslete si sami sebe

Měli jste normální nudné dětství i dospívání? Nevadí. Klidně si ho přizdobte. Nebo vymyslete jiné. Vzorem vám opět může být Jim Morrison, který své rodiče klidně prohlásil za mrtvé. Vše je dovoleno, hlavně musíte být zajímaví.

Teď víte, kudy vede cesta, tak do toho! Dejte dohromady kapelu a vydržte. Uvidíme se na vašem koncertu!.