The Corrs je irská folk-rocková skupina, která byla založena v roce 1990. Už v druhé polovině devadesátých let se jí podařilo dosáhnout celosvětové popularity a její písně prorazily na vrchol hudebních žebříčků. Skupina se skládá ze čtyř sourozenců, tří sester a bratra, podle jejichž příjmení také dostala název.

Hudební nadání členů skupiny se projevovalo už od dětství, a není divu – i jejich rodiče byli muzikanti. Starší sourozenci Jim a Sharon ještě před vznikem skupiny vystupovali jako duo v McManus, irském pubu, který patřil jejich tetě. Tou dobou ještě jejich mladší sestry Caroline a Andrea chodily do školy. Po rozhodnutí založit společně hudební skupinu se všichni čtyři Corrovi přihlásili do konkurzu na film The Commitments, kde skutečně dostali role hudebníků a Andrea dokonce i menší mluvenou roli.

Při konkurzu si jich také všiml John Hughes a nabídl jim, že se stane jejich manažerem. A štěstí sourozence z irského Dundalku neopustilo ani poté. V roce 1994 je při vystoupení ve Whelan’s Music Baru zaznamenala americká velvyslankyně v Irsku Jean Kennedy Smith a požádala je, aby vystoupili na FIFA World Cup v Bostonu.

Tam zase The Corrs padli do oka Jasonovi Fromovi z vydavatelství Atlantic Records, který jim zařídil setkání s hudebníkem a producentem Davidem Fosterem. Když si Foster jejich hudbu poslechl naživo, nabídl jim smlouvu s Atlantic Records, a tak The Corrs nakonec v Americe zůstali téměř půl roku. Během této doby nahráli své debutové album Forgiven, Not Forgotten, které obsahovalo písně ovlivněné tradiční irskou hudbou, mezi nimi i šest čistě instrumentálních skladeb. Album dosáhlo úspěchu nejen v Irsku, ale i Austrálii, Norsku, Španělsku a Japonsku. Úspěch ve zbytku Velké Británie a v USA na sebe nechal chvíli čekat, ale v průběhu času se album v Británii stalo platinovým – čím se také stalo nejúspěšnějším debutem irské skupiny.

V roce 1996 The Corrs vystoupili na letních olympijských hrách v Atlantě. V roce 1997 přišlo jejich nové album Talk On Corners, které bylo sice úspěšné v Irsku a Austrálii, jinde se ale setkalo s poměrně vlažným přijetím. Skupina ho později vydala znovu s přídavkem nových remixů několika písní, například „What Can I Do“, „So Young“ nebo „Runaway“ a tentokrát se album vyšvihlo na první místa žebříčků po celém světě a dosáhlo několikanásobného platinového statutu jak ve Velké Británii, tak v Austrálii. Talk On Corners dodnes zůstává nejúspěšnějším albem, které skupina vydala.

V roce 1998 The Corrs vystoupili na charitativním koncertu v italské Modeně, organizovaném Lucianem Pavarottim. V následujícím roce skupina získala cenu BRIT Award pro nejlepší mezinárodní skupinu. V témže roce také na koncertě v irských Ardmore Studios vzniklo jejich první koncertní album The Corrs Unplugged.

V roce 2000 skupina dosáhla velkého úspěchu se svým třetím studiovým albem In Blue, ve kterém se jejich styl posunul směrem k mainstreamovému popu. Hned v prvním týdnu prodeje se stalo nejprodávanějším albem v Irsku, Velké Británii, Austrálii, Německu, Švýcarsku a Rakousku. Píseň „No More Cry“, která se na něm také nachází, byla napsána Andreou a Caroline pro jejich otce, aby mu pomohla překonat zármutek ze smrti matky sourozenců. Ta zemřela během doby natáčení alba při marném čekání na transplantaci plic.
V roce 2001 vzniklo první kompilační album Best of The Corrs, které obsahovalo jak už dříve vydané skladby, tak i zcela nové písně, například „Would You Be Happier“, „Make yYou Mine“ a „Lifting Me“. Druhé koncertní album, VH1 Presents: The Corrs, Live in Dublin, vzniklo z dalšího koncertu v Ardmore Studios, kde jako host vystoupil i Bono z U2 a Ronnie Wood z Rolling Stones.

V roce 2004 The Corrs nahráli album Borrowed Heaven, ve kterém se vrátili ke svému původnímu folk-rockovému stylu, jen s větším důrazem na kytary. Album bylo nahrááno v Dublinu a v Los Angeles a během jeho nahrávání za Caroline, která tou dobou čekala dítě, zaskočil bubeník Jason Duffy. Toto album bylo věnováno rodičům sourozenců Corrových.
Rovněž album Home z roku 2005, vydané k oslavě 15. výročí skupiny, bylo věnováno zesnulé matce sourozenců. Obsahuje tradiční irské písně z jejího zpěvníku a zahrnovalo i dvě písně zpívané irsky. Jako bonusová stopa v japonské, německé a španělské verzi alba byla přidána tisíc let stará píseň Return to Fingal.

V roce 2006 skupina pozastavila svou činnost a její jednotliví členové se věnují svým rodinám nebo sólovým kariérám. Andrea Corrová od té doby vydala alba Ten Feet High a Lifelines. Od roku 2009 začala vlastní hudbu vydávat i Sharon. Její debutové album se jmenovalo Dream of you a následující album nese jméno The Same Sun.

Zdroj obrázku: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Corrs#/media/File:Corrs_members.jpg