Určitě máte vlastní oblíbené filmové postavy, které považujete za tak moc cool, že byste se jim chtěli tak trochu v něčem podobat. Ale jsou tak cool, aby sesadily z trůnu naši nejvíc hustou šestku?

6. Sigourney Weaver masakruje Vetřelce

6 nejvic cool typku filmoveho platna_ripley

„Poslední zpráva z obchodní kosmické lodi Nostromo. Hlásí se třetí důstojník. Ostatní členové posádky – Kane, Lambertová, Parker, Brett, Ash a kapitán Dallas, jsou mrtví. Náklad i loď jsou zničeny. Dosáhnu hranice asi za šest týdnů. Při troše štěstí mě někdo zachytí. Tady Ripleyová, poslední živý člen posádky. To je všechno.“

Ellen Ripleyová začala svou kariéru ve Vetřelci jako typická ženská postava v hororovém slasheru. Vřískala a ukázala prsa. Postupně se však vypracovala na nejlepší bojovnici s vetřelci. Její postava je nejsilnější a nejakčnější ženskou hrdinkou filmové historie a obstojí i mezi mužskými tvrďáky, protože se pravidelně objevuje v žebříčcích nejvíc cool filmových postav. A přitom byla v první verzi scénáře postava Ripley muž.

5. Jeff Bridges vede krutě pohodovou existenci v Big Lebowskim

6 nejvic cool typku filmoveho platna;_dude

To víš, někdy tě posere pták, někdy… É… No…

Jeho Dudeness, Duder, El Duderino, neboli Dude Lebowski je nejlínější týpek v okresu Los Angeles. Co v Los Angeles – možná na celém světě. Miluje bowling, koktejl Whitte Rusian, marjánku a svůj koberec. Traduje se, že Dude je vlastně napsán podle skutečné osoby. Tedy vlastně dvou osob. Jeden z těch chlápků se jmenoval Jeff Dowd, pil White Russian a byl členem The Seattle Seven a druhý byl Pete Exline, chlápek s kobercem. Nevíme, co to znamená pro vás, ale nás těší, že takový týpek jako Dude je vlastně pořád tam někde venku…

4. Harrison Ford práská bičem a nikdy neztratí klobouk

6 nejvic cool typku filmoveho platna_indy

Henry Jones: Nevěděl jsem, že umíš řídit letadlo.

Indiana Jones: Řídit ano. Přistávat ne.

Jméno Indiana patřilo sice původně psovi, ale stejně se Indiana Jones stal stejným kultem jako James Bond. Patrně to je kvůli originalitě, se kterou vybočoval z řady typických svaloušů s neprůstřelnou kůží. Během svých dobrodružství nikdy neztrácí svůj klobouk a za pomocí proslulého biče dokáže překonat jakoukoliv překážku. A co víc – milují ho i jeho studenti, kterým přednáší na americké univerzitě.

3. Anthony Hopkins si vás dá k večeři

6 nejvic cool typku filmoveho platna_hannibal

„Rád bych si s tebou povídal déle, ale mám jednoho starého přítele na večeři. „

Sociopati jsou notoricky profláknuté téma, ale Hopkins do této role vnesl mnoho pokročile znepokojivého. Jeho Hannibal Lecter je v Mlčení jehňátek ztělesněním děsivého ticha, pocitu chladu a neúprosné kalkulace. Je to výborný psychiatr, který umí rozebrat brilantně naši psychiku a také sociopatický vrah. Ale to vlastně jen tak na okraj, jinak je každým coulem svého těla gentleman, skvělý společník s vybraným smyslem pro humor a kuchařským talentem.

2. Heathu Ledgerovi není v Batmanovi nic svaté

6 nejvic cool typku filmoveho platna_joker

„Jsem agent chaosu.“

Zločinci, psychopati a jiní pomatenci jsou v posledních desetiletích v kurzu, ale málokterý z nich měl takový tah na branku a takový šarm, aby to dotáhl až na vrcholek potravinové pyramidy zločinu. Joker Heatha Ledgera je obrovskou záhadou. Jeho chování totiž nelze odhadnout nebo předem spočítat. Je to tak, protože je naprosto šílený, takže se ho bojí i samotní kriminálníci. Kvůli nevyléčitelné psychóze je Joker šílený psychopat bez emocí. Nezná strach, vztek a za vším vidí jen legraci a vtip.

1. Brad Pitt vám v Klubu rváčů hrábne do úsměvu

„První pravidlo Klubu rváčů: O Klubu rváčů je zakázáno mluvit! Druhé pravidlo: O Klubu rváčů je zakázáno mluvit!“

6 nejvic cool typku filmoveho platna_durden

Tyler Durden není milý člověk. Vyčůrá se vám do polévky, vyrobí mýdlo z vašeho tuku a zmlátí vás do kuličky. A přesto je to nejvíc cool filmový charakter všech dob. Má velmi nebezpečné charisma. Je jako rocková hvězda, přirozený vůdce, který vás strhne. Nespoutaná temná stránka každého z nás a vlastně ztělesnění naší představy o dokonalém, inteligentním a nemilosrdném člověku dneška.

Zdroje obrázků: http://www.therufus.com/wp-content/uploads/2013/10/Tyler-Fight-Club.jpg
http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/32268552952/Ellen-Ripley-Alien-Close-font-b-Sigourney-b-font-font-b-Weaver-b-font-Action-Movie.jpg
http://files.newsnetz.ch/bildlegende/23041/lebowski.jpg
http://www.cross.bg/photo_new_gallery/2013/12/09/b381e957d7c89c92b3a1f13727b595d6.jpg
http://images.forwallpaper.com/files/images/5/5c71/5c714867/96386/hannibal-lecter.jpg
http://bilder.bild.de/fotos/dark-knight-11577867-mfbq-28208128/Bild/3.bild.jpg
http://vignette3.wikia.nocookie.net/fightclub/images/5/59/Tyler-durden-1.jpg/revision/latest?cb=20140513065454