Seth není žádný hollywoodský krasavec a na jeho obtloustlém dobráckém obličeji byste nepoznali, jaká hvězda z něho bude. Ale on to možná tušil, protože už jako teenager praštil se školou, aby napsal nejlepší komedii na světě.

Seth seknul se střední školou, aby mohl dělat show

Svou hvězdnou dráhu si Seth začal budovat v kapele. První koncert měl v lesbickém klubu, když mu bylo třináct. Taky se snažil dělat stand up komedii a docela zabodoval, když v šestnácti vyhrál druhé místo v soutěži amatérů.

Komedie, kterou napsal ve třinácti se svým kamarádem, spatřila světlo světa pod názvem Superbad v roce 2007. Její humor se značně lišil od komedií, které se točily v té době. Nic o tom, jak se třídní rebelka nastrojí do šatiček a začne si s nejhezčím klukem. Superbad byla realistická komedie, plná stydlivých kluků, kteří nejsou ani dost chytří ani dost hezcí. A zažívají jen samé trapasy.

Seth Rogen vyrostl v kanadském Vancouveru, ale brzy mu došlo, že slávou a penězi ho zahrnou dřív a snadněji v Americe. Nemarnil čas a vyhlédl si první konkurz v Los Angeles. Kvůli němu vlastně v šestnácti do LA přijel, tehdy ještě s maminkou. A brzy se tam zabydlel.

Komu by nebyl sympatický věčně zhulený flákač, co dělá trapasy

Judd Apatow si Setha okamžitě oblíbil a na základě konkurzu ho obsadil do svého seriálu Machři a šprti (Freaks a Geeks, 1999-2000). Byl to seriál pro mládež o ztracených existencích na střední škole. Vydržel sice jen jednu sezónu, ale dodnes si získává obdiv a Seth v něm položil základy svého typického filmového charakteru.

Judd se také stal obrovským příznivcem Sethova herectví a pomáhal mu pěstovat jeho komediální talent. Setkali se spolu ještě v několika projektech, jejichž vrcholem byla veleúspěšná komedie Zbouchnutá (2007). I tady hraje Seth týpka, který je nezaměstnaný, zhulený smolař, ale přes to se mu podaří sbalit krásnou televizní moderátorku.

Ostatně líné flákače hrává prakticky bez výjimky. Je v této roli vtipný, pohodový a nestydí se přiznat k citům, když na to dojde. A tím se přesně trefil do současného vkusu. Nervózní a puntičkářští modelové jsou out, teď frčí pohodáři.

Seth přiznává, že kvůli konkurzu na Machry a šprty štábu lhal. „Nechal jsem kvůli kariéře střední školy, ale všem jsem tvrdil, že dělám korespondenční kanadský kurz.“

Nikdy nežádejte přítelkyni o zásnuby, když je jen v kalhotkách

Seth vůbec neskrývá, že je vlastně jako jeho postavy. „Jsem líný a rád se budím ve své vlastní posteli, proto se snažím, abych všechny filmy točil v LA.“

Nejenže je to líný pohodář, ale také se mu stávají trapárny, jako vystřižené z jeho filmů. Když se chtěl zasnoubit se svou přítelkyní Lauren Millerovou, byl velmi nedočkavý. Proto s prstenem vyrukoval zrovna ve chvíli, kdy se převlékala a měla na sobě jen kalhotky.

Seth je prostě kluk, který vás pobaví a nad trapasy mávne rukou, protože ví, že se stávají nám všem. Není divu, že si tenhle sympaťák získal srdce fanoušků a fanynek po celém světě.