Rock se od svého vzniku těší obrovské popularitě a ta se neomezuje jen na hudbu. Je to také životní styl a jako takový si zaslouží i tematické filmy. Některé jsou biografické, v jiných prostě hraje hlavní roli rock. My jsme pro vás vybrali pětici nejzajímavějších a nejlepších rockových filmů všech dob.

Transsexuální Hedvika a její naštvaný palec vám vyzpívají díru do hlavy

Hedvika se narodila jako Hansel ještě za zdí ve Východním Berlíně. Zamilovala se do amerického vojáka a nechala si změnit pohlaví. Doktor to však zpackal a Hedvika zůstala napůl cesty mezi mužem a ženou. Nešťastná stejně prchá do Ameriky, kde se stane rockovou hvězdou.

Hedwig & the Angry Inch (2001) je komediální drama, která vás pobaví, donutí se zamyslet, ale hlavně vám do hlavy nasadí takové rockové fláky, že už se jich nezbavíte!

5154867954_b3ec298e2f_z

Jack Black učí děti ve Škole ro(c)ku, jak pořádně zaválet

Kytarista Dewey (Jack Black) je rocker tělem i duší. Stříhá úžasná dvacetiminutová sóla a skáče do publika. Bohužel, jeho spoluhráči pro to nemají pochopení a vyhodí ho. Bez peněz a zlomený se Dewey jen tak poflakuje, dokud nezvedne telefon, určený pro jeho spolubydlícího a nezačne se vydávat za suplujícího učitele.  Napřed si říká, že aspoň bude mít nějaké peníze, ale když náhodou vyslechne školní orchestr, nadchne se pro nápad, udělat z něho regulérní rockovou kapelu.

School of Rock (2003) je klasický komediální koncert Jacka Blacka. Ideální odpočinkový film na nedělní odpoledne.

Jack_Black_2006

Jim Morrison možná umřel, ale je věčný, stejně jako Stoneův film

Životopisné drama Olivera Stonea The Doors (1991) nemělo převratný kasovní úspěch, ale okamžitě se stalo mezi fanoušky uctívaným kultem. Je to zejména díky hlavnímu představiteli, Valu Kilmerovi, kterému se podařilo perfektně vykreslit rockovou legendu a básníka Jima Morrisona. Dokonale zachytil jeho teatrálnost, i auru, kterou vyzařoval.

Tenhle film je rockový trip, se vší poezií i těmi špatnými momenty. A provází vás jím nestárnoucí hudba The Doors. Nic podobného už nikdy nezažijete.

Když se v noci ztratíte na silnici, čeká vás erotická noční můra bez hranic

Takhle totiž někteří fanoušci nazývají komediální muzikál The Rocky Horror Picture Show (1975) a mají pravdu. Jde o kuriózní parodii na béčkové sci-fi horory, plnou nejtvrdší rockové hudby. Krátce po uvedení se tento film stal obrovským kultem, který je i dnes pořád stejně silný.

Vypráví příběh mladého páru, který se v noci za deště ztratí na silnici a skončí v sídle doktora Frank-A-Furtera. Doktor je transvestita, který zrovna pořádá party pro návštěvníky z planety Transsexual z galaxie Transylvania.

S Beatles si můžete prožít jeden pořádně Perný den

Fanoušci rockových filmů hodnotí A Hard Day’s Night (1964), který přestavuje jeden obyčejný den v životě slavných Beatles, pořád jako nejlepší.

O jeho úspěch se nezasloužila jen vynikající hudba kapely, které je film plný, ale také suchý anglický humor.