Napřed jsme se u myší zlobili s dráty, které se všude zaplétaly, zvlášť když jsme je někam převáželi. Pak nás zase štvaly věčně vybité baterky. Teď už to ovšem vypadá nadějně. Bezdrátová myš DX-ECO totiž žádné baterie nepotřebuje – nabíjí se přes kondenzátor.

Myš sice vydrží nabitá jen čtyři hodiny, ale nabíjí se tři minuty

Nedávno tuto myš představil výrobce Genius. Je ergonomická a má zabudovaný vlastní kondenzátor. Ten jí umožňuje až sto tisíc nabíjecích cyklů. Prakticky neuvěřitelné je tvrzení výrobce, že se myš nabíjí pouhé tři minuty. Nabíjení probíhá pomocí mikro USB portu přes počítač nebo notebook.

Zní to příliš dobře, takže už určitě čekáte, v čem je háček. A ano, jeden tu je. Myš dokáže na jedno nabití pracovat asi jen čtyři hodiny.

Většina výrobců se dosud soustředila na možné prodloužení provozu periferií, ale každá baterie stejně jednou dojde. Proto se Genius vrhl na problém z opačné strany. Délku akceschopnosti sice zkrátil, ale také extrémně zkrátil nabíjecí dobu. Takže ten háček zase není tak velký. Po čtyřech hodinách si určitě každý z nás může udělat přestávku a tři minuty myš nabíjet.

Myš také nabízí stoprocentně ergonomické pohodlí pro vaši pravou ruku

Spojení s počítačem běží na frekvenci 2,4 GHz a dosáhne až do vzdálenosti 15 metrů. USB přijímač je možné schovat do samotné myši, takže ho nebudete neustále někde ztrácet.

Kromě pravého a levého tlačítka a kolečka má tato myš také přepínání citlivost mezi 800 a 1600 dpi a poskytuje i tlačítko pro prohlížení webu a tlačítko rychlého posunu, sloužící k superrychlému rolování na webech či v dokumentech v osmi směrech. Senzor myši využívá technologii BlueEye, díky které dokáže myš fungovat většinou i na nerovném povrchu.

Díky bezdrátovosti a absenci baterií se zdá jako dělaná k cestování, ale není to žádná provizorní myška do plného batohu. Její rozměry jsou standardní a umožňují opravdu pohodlný úchop, ačkoliv díky ergonomii pouze pravákům.

Výrobce je v popisu vlastností myši dost přesný, jen nabíjení přes notebook může být o minutku nebo dvě delší

V testech použitelnosti zatím dopadá myš výborně. Jen nabíjení podle všeho může trvat trochu déle než tři minuty. Přes notebook bylo myši naměřeno pět minut, výdrž je však opravdu čtyřhodinová.

Pro běžnou celodenní práci je taková výdrž nic moc, ale na odpolední zábavu na netu a sociálních sítích je jako dělaná. A hlavně ji pořídíte už od 400 Kč, což není vůbec špatné.