Pokaždé, když jdeme na rande, tak doufáme, že konečně narazíme na tu pravou a jedinou lásku. Často se však stává, že se náš protějšek ukáže hrozně nudný anebo něčím naprosto nesnesitelný. Nám je ale trapné schůzku předčasně ukončit a tak sedíme, křečovitě se usmíváme a tiše trpíme. Existují však cesty, jak z toho ven!

Stanovte předem délku schůzky s tím, že pak ještě musíte něco nutně udělat

Pokud jdeme na první schůzku a ještě nevíme, do čeho lezeme, je ideální stanovit předem její délku. Na poprvé úplně stačí hodina, abychom poznali, zda má cenu domluvit si druhé rande. Takže když si rande domlouváme, upozorníme na to, že máme být třeba ve 22 hodin doma nebo že ještě musíme nakoupit babičce, vyzvednout prádlo z čistírny, učit se, zkrátka cokoliv časově naše rande vymezí.

Dobrým bezpečnostním opatřením je vybrat jako místo schůzky něco, kde dobře znáte třeba obsluhu, nebo by se tam mohli vyskytnout vaši kamarádi. V případě nesnesitelné nudy můžete nenápadně někoho z nich aspoň na chvíli zaplést do hovoru a hodina mučení tak rychleji uteče.

Pokud si troufnete na vyšší level intrik, domluvte se s kamarádkou nebo kamarádem, že když je prozvoníte, oni vám zavolají a budou předstírat, že se děje něco závažného, a že musíte urychleně domů.

Buďte za nechutné čuně, negativistu a totálního nafoukance

Z podobného soudku je náhodné setkání. Tentokrát vám kamarád nebo kamarádka na prozvonění nezavolají, ale prostě se za vámi staví. Budou hrozně šťastní, že na vás narazili, pozvou se k vašemu stolu a úplně si vás pro sebe zaberou. Většinou se vaše hrozné rande začne cítit jak páté kolo u vozu a vytratí se. Pokud ne, lépe přežijete celou hodinu.

Tohle byly ty umírněnější triky. Pokud jste ale správný drsňák nebo drsňačka, nasadíte mnohem hustší kalibr. Prostě své rande znechutíte tak, aby hned odešlo nebo už vás aspoň nikdy nechtělo vidět. A není to tak složité, jak by se mohlo zdát.

Buďte vulgární a používejte nejhorší nadávky. Klidně buďte taky negativní a nafoukaní, vyprávějte randeti, jak vás ve škole všichni štvou, protože nedokážou docenit vaše schopnosti a výjimečně skvělý intelekt. Zkritizujte oblečení všech lidí kolem vás.

Někdy je nejlepší říct šetrně a na rovinu pravdu

Při jídle nebo pití srkejte, pokud to dokážete, říhání taky není k zahození. V okamžiku, kdy už bude váš protějšek dost zděšený, přidejte upozornění, že v neděli chodíte do kostela a se sexem budete čekat až po svatbě.

Jedním dechem dodejte, že příští schůzka by měla být co nejdřív a že na ni přivedete rodiče, aby viděli budoucího zetě nebo snachu. To bude určitě stačit, vaše rande bude pelášit, až mu bude za patami hořet.

Všechny tyhle triky fungují úplně skvěle, ale asi cítíte, že nejsou moc čestné a kromě toho, vaše rande může poznat, že se ho chcete jen zbavit. Mnohem férovější by bylo slušně a opatrně říct pravdu, ale to zase riskujete, že toho druhého citově zraníte. Záleží jen na vás, kterou cestu si vyberete.