Přijít o zaměstnání může každý z nás ze dne na den. Pokud nedostanete výpověď za hrubé porušování pracovní smlouvy, není to žádná ostuda, zejména ve chvíli, kdy s vámi dostanou výpověď z práce i další spolupracovníci. Navzdory tomu je mnoho lidí po výpovědi z práce zdrceno a jejich sebevědomí klesne na bod mrazu. Než si rozkliknete pracovní web cz.jobimi.com, kde objevíte velké množství pracovních nabídek od spolehlivých a prověřených zaměstnavatelů, je potřeba své sebevědomí vrátit na „normální“ úroveň.

Vytvořte si seznam svých úspěchů

Vytvořte si aktuální záznamy o své práci a úspěších, včetně pochval, kterých se vám dostalo od vašich zaměstnavatelů a kolegů. Pokud jste takové portfolio nikdy nesestavovali, je nejvyšší čas to udělat. Jakmile bude dokončeno – nebo pokud již nějaký máte – sedněte si k prostudování tohoto dokumentu a zapamatujte si, co jste za poslední rok dobře udělali. Úvaha o těchto věcech pomůže znovu vybudovat sebedůvěru. Práce Pardubice již čeká na vaši odpověď, ze které je sebevědomí cítit.

Najděte si mentora

Po ztrátě zaměstnání je v pořádku obrátit se o pomoc k ostatním. Promluvte si s blízkým přítelem, mentorem nebo kariérním koučem. Je cenné mluvit s někým, kdo vás dobře zná, pokud se cítíte zranitelní kvůli ztrátě zaměstnání. Mohou vám pomoci uvést věci do perspektivy a pomoci vám vyjádřit své pocity slovy. Mentor nebo kariérní kouč vám také může pomoci objevit silné stránky, o kterých jste si možná neuvědomovali, že je máte, a pomůže vám zjistit, jak je využít.

Je možné, že odpovíte i na nabídky práce, na které jste si dříve netroufali.

Shromážděte pracovní doporučení

Existuje lepší posílení sebevědomí, než když ostatní chválí? Spojte se s bývalým šéfem, který může mluvit o vašich dovednostech projektového řízení, s mladším členem týmu, který může zdůraznit vaše vůdčí schopnosti, nebo s klientem, který může mluvit do vaší strategické práce. Jejich milá slova vám pomohou připomenout všechnu tu skvělou práci a respekt, které jste cestou získali.