Koberce se řadí mezi oblíbenou podlahovou krytinu již mnoho staletí, jejichž použití v interiéru lze vypozorovat hluboko do minulosti. Ve srovnání s jinými podlahovými krytinami koberce totiž dodávají místnosti pocit útulnosti a hřejivosti. Setkat se s nimi lze v obývacím pokoji, ložnici, dětském pokoji a mnoha dalších místností. Využití nachází také v restauracích, kavárnách a jiných komerčních a veřejných prostorech. A jaké přínosy má použití koberce v místnosti?

Koberec v interiéru má řadu přínosů

Koberce jako podlahová krytina plní v interiéru i řadu praktických funkcí. Mezi nejčastěji spatřované přínosy patří především:

  • Zvelebení prostoru místnosti

Koberce v místnosti působí velice elegantním dojmem, takže dokážou zútulnit a zvelebit prostor místnosti. Jejich výhodou je široká škála barevného provedení, takže je lze skvěle sladit a rozzářit s nimi interiér. Metrážové a kusové koberce jsou tak skvělým designovým prvkem.

  • Zamaskování nedostatků podlahy

Koberce také skvěle poslouží pro zamaskování škrábanců, skvrn a jiných nedostatků na podlahové krytině či parketách. Uplatnění v tomto případě najdou zejména kusové koberce.

  • Ztlumení hluku

Využití koberce v místnosti má vliv také na zlepšení akustiky prostoru a tlumení hluku. Vzhledem k této funkci se skvěle hodí do dětských pokojů. Dětské koberce totiž výrazně utlumí hluk, takže vaše ratolesti budou moci volně dovádět.

  • Zvýšení bezpečnosti v domácnosti

Metrážové koberce také zvýší bezpečnost v interiéru. Na rozdíl od jiných podlahových krytin totiž koberec působí protiskluzově. Navíc díky měkkému povrchu zmírní případné zranění.

  • Zadržování tepla

Předností koberce je také jeho tepelná izolace. Koberec dokáže zadržovat teplo, takže sníží výdaje na vytápění. Navíc nohy budou ochráněny před chladnou podlahou, což je neocenitelná funkce v ložnici, obýváku či dětském pokoji.

Snadná údržba

Na kobercích oceníte také možnost jejich snadné údržby, která vám nezabere příliš mnoho času. K údržbě koberce postačí pravidelné vysávání, které se postará o odstranění veškerých nečistot. Díky odolnosti vláken snadno snášejí i mokré čištění v případě, že dojde k vylití tekutiny na koberec. Koberce kusové lze pak jednoduše vyklepat venku a zbavit je veškerých nečistot. Při údržbě koberce je však třeba vždy zohlednit materiál koberce, jelikož každý materiál má pro čištění svá specifika.