Vaše přítelkyně má narozeniny a vy úpíte, protože nevíte, co jí koupit. Anebo jste se seznámili s milou a sexy dívkou a chcete si něčím získat její srdce. Nejlépe dárkem. A nikdo vám neporadí… Ale my ano.

Ženy milují diamanty… vážně?

Existuje stereotyp, který musíme hned v počátku vyvrátit. O dívkách a ženách se říká, že mají rády hmotné a drahé dárky, nejraději diamantové šperky. Ano, i takové ženy se najdou, ale není jich mnoho. A obzvlášť mladé dívky víc ocení originalitu a darování od srdce. Takže nemusíte zoufat, že zatím nemáte majetek jako Donald Trump. Vystačíte si totiž i s málem.

Metalový koncert nebo kniha

Jen si dejte pozor, ať nedarujete dárek, který se líbí vám. Svou přítelkyni či budoucí přítelkyni musíte už aspoň trošku znát, abyste se trefili do jejího vkusu. Každá dívka má ráda něco jiného. Jednu nadchnete romantickým piknikem, či kosmetickým balíčkem, jinou uvedete do sedmého nebe pořádným výšlapem nebo knihou, další nadchnete dvěma lístky na metalový koncert nebo plyšákem.

Pokud svou vyvolenou ještě dobře neznáte, vyberte něco romantického, ale ne okázalého. Ne každá dívka bude štěstím bez sebe z tančícího a zpívajícího messengera s kupou balónků ve dveřích bytu, kde bydlí s kamarády nebo s rodiči. V takovém případě bude úplně stačit nějaká ta dobrá kávička v lepším podniku s příjemnou atmosférou, originální bonboniéra nebo už zmiňovaný piknik v lese či u jezera.

Pozor na žertovné dárky!

Můžete samozřejmě zvolit i zcela hmotný dárek ve formě nějakého kosmetického nebo koupelového balíčku. Nic nezkazíte ani drobným šperkem (jen se dobře podívejte, jestli vaše drahá vůbec šperky nosí) a nemusí to být nic nákladného.

Pokud je vaše milá spíš praktického založení, nadchnou ji barevně sladěné kancelářské doplňky a pokud je tak trochu geek, nebojte se gadgetů jakéhokoliv druhu. Stejně tak oblíbené je spodní prádlo, máte-li už dostatečně důvěrný vztah.

Pozor ovšem na dárky žertovné. Ty vyžadují dlouhodobější vztah a jistotu, že vaše drahá sdílí váš smysl pro humor. Jinak byste se mohli ošklivě spálit.

Dívky milují zážitky, ne šperky!

Pravda je ovšem taková, že většina dívek bude mít mnohem větší radost z dárku, který jí poskytne spíše zážitek než něco materiálního. Tady přichází ke slovu už zmiňované pikniky, výšlapy, společné masáže, seskoky s padákem v tandemu, bungee jumping nebo zorbing.

Perfektní jsou také různé kurzy praktických dovedností, jako je hrnčířství, keramika nebo malba na hedvábí.

Dnes můžete pro svou dívku vybrat to nejlepší z tisíce zážitků nebo dovedností. Opět ale respektujte její povahu. Pokud víte, že si o lidech, co riskují život při adrenalinových sportech, nemyslí nic dobrého, raději vsaďte na medovou masáž než na paragliding. A pokud nerada vaří, nepodsouvejte jí kurz vaření, mohla by si myslet, že jí chcete něco nepříjemného naznačit.