Někdy je i v romantických filmech na co koukat. A přítomnost nevěsty ještě neznamená nestravitelnou romantiku. Nevěříte? Tak se s námi vsaďte, že filmové nevěsty pronikly už do všech žánrů!

Začalo to umělou ženou

Nevěsty ve filmu zpopularizovala děsivá a zároveň znepokojivě přitažlivá Frankensteinova nevěsta. Dodnes je to jeden z nejoblíbenějších klasických hororů. Frankensteinovo monstrum se v tomto filmu cítí osamělé a touží po družce. A tak mu Viktor jednu vyrobí, aniž by očekával, že ji bude monstrum děsit.

To Sophie v muzikálu Mamma Mia se svého nastávajícího rozhodně nebojí. Má za to problém, kdo by ji měl vést k oltáři. Najednou totiž zjistí, že jí matka neříkala tak úplnou pravdu a že se neví, kdo je její otec. A adepti jsou hned tři! Nastává bláznivý kolotoč kradmého sbírání informací a odhalování hříchů mládí. Stihne Sophie, na kterou čekají klasické bílé šaty, odhalit svého skutečného otce?

kh3D6s7hmBzXJiC98D3goQJVbDi

Nevěsta, co vás o hlavičku zkrátí

Pokud jste si mysleli, že nevěsty jsou nebeská stvoření v bílém, tak jste se mýlili. Uma Thurman je sice krásná, ale taky pekelně nebezpečná. Ať už jí to ve filmech Kill Bill sluší jakkoliv, nenechte se zmást. Tato Nevěsta dokáže sama zmasakrovat partu yakuzáků, jen to fikne. Tedy jen fikne katana.

A proto tu máme takové mírné nevěsty jako je Keira Knightley. V Lásce nebeské se jí vůbec nemusíte obávat. Vlastně se nemusíte bát ani toho filmu. Je to sice vánoční doják, ale disponuje příjemným a inteligentním humorem a na pilu romantiky příliš netlačí. Takže je to ideální vánoční podívaná pro kluky i holky, nejlépe v tandemu.

Pohádka i sci-fi, nevěsty jsou všude

Naopak, pokud máte chuť na nefalšovanou pohádkovou romantiku, užijete si Začarované. Příběh o princezně, kterou zlá královna přemístí do současnosti, je neodolatelný zejména díky diblíkovské a princeznovsky nevinné Amy Adams.

Mezi nejkrásnější filmové nevěsty musíme započítat rozhodně i Natalii Portman. Ať tu máme něco pro milovníky sci-fi nebo velmi netradičních svatebních šatů. Pokud patříte k jedné nebo druhé skupině, užijete si Natálčin nevšední půvab ve Star Wars II.

I mrtvá nevěsta může být krásná

A na závěr jsme si pro vás nechali něco opravdu speciálního. Už jsme viděli nádhernou nevěstu, která by byla loutka? A už jste viděli nádhernou nevěstu, která by byla mrtvá loutka? Pokud ne, musíte to okamžitě napravit. Jinak nikdy nebudete věřit tomu, že Mrtvá nevěsta může oplývat křehkou a dojímavou krásou, byť má sinavé líce a její vnadné údy už nejsou příliš masité. Tato smutná kráska byla ošklivě podvedena a ve svatební den zavražděna. Dočká se svého manžela a zadostiučinění?