Připravili jsme si pro vás tipy na pět nejoblíbenějších sitkomů, které právě teď vládnou našim bránicím.

5) How I Met Your Mother

Seriál se pomalu, ale jistě blíží ke svému závěru a za dobu své existence si vydobyl pověst legendy.

Hlavní postavou je Ted (Josh Radnor), který svým dětem vypráví, jak poznal jejich matku. Při tom zažil značně praštěné eskapády se svými přáteli Marshallem (Jason Segel), jeho přítelkyní Lily (Alyson Hannigan) a Barneym (Neil Patrick Harris), který je notorický sukničkář.

Zajímavostí je, že Barneyho blog, o kterém často mluví, můžete skutečně najít tady. Barneyho balící triky dokonce vycházejí knižně a u nás je vydává nakladatelství Argo.

4) Californication

Hank Moody v minulosti napsal neskutečný bestseller, teď ovšem zrovna prochází tvůrčí krizí. Řeší ji poměrně svérázně: flirtuje, balí, sexuje a to všechno doprovází třeskutě sarkastickým humorem.

David Duchovny neměl delší dobu do čeho píchnout, než přišlo Californication, ale zdá se, že Hank je jeho životní role.

Název seriálu naznačuje, co se většinu času odehrává na obrazovce. Vznikl totiž spojením slov California a fornication (smilstvo).

3) Suburgatory

Sitkom čerstvý tak, že se z něho ještě kouří a není jisté, jestli si udrží laťku. Ale zatím to stojí za to, jen posuďte sami:

George se snaží vychovávat svou šestnáctiletou dceru sám uprostřed velkoměsta. Když u ní najde krabičku kondomů, zachvátí ho panika a rozhodne se ji přemístit do „zdravějšího“ prostředí předměstí.  Posekané trávníky, opálení ze solária, plastické operace a sousedi, kteří sledují každý váš krok. Vítejte v pekle.

Název tohoto seriálu přesně vystihuje jeho děj. Skládá se ze slov suburb – předměstí a purgatory – očistec.

2) Community

Hlavní postavou je Jeff (Joel McHale), který býval právníkem, než se zjistilo, že nemá platný titul. Rozhodne se dostudovat na greendaleské komunitní škole, protože věří, že to bude hračka. V Greendale narazí na Brittu (Gillian Jacobs) a aby ji mohl sbalit, zakládá velmi nesourodou studijní skupinu. Tuto základní sestavu doplňují naprosto šílené figurky profesorů v čele s děkanem.

Na platformě 20-minutových epizod dokáže Community neuvěřitelně vytěžit snad veškerá klišé současných žánrových filmů a seriálů a obrátit je ve svůj prospěch.

Greendaleská komunitní škola má také svou webovou stránku.

1) 2 Broke Girls

Caroline: To bolí. Co otce zavřeli, přišla jsem tak o 300 přátel.
Max: No, tvůj táta si nejspíš najde mnoho nových přátel v base, takže se to vyrovná.

Tento sitkom je silně nekorektní a je v něm spousta sexuálních narážek. Pokud máte rádi cynický a černý humor, který nemá úctu k ničemu a nikomu, je stvořený pro vás.

Max (Kat Dennings) pochází z chudé rodiny, žije v New Yorku v nepříliš vábné čtvrti a vydělává si jako servírka. Caroline (Beth Behrs) byla ještě nedávno pohádkově bohatá, ale když potkává Max, je na dně. Přes všechny rozdíly se děvčata dají dohromady, a rozhodnou se, že budou prodávat vlastní koláčky. Problém je jen nedostatek peněz.