Párkrát jste si nalakovali nehty, ale nebylo to ono? Poradíme vám, jakou péči byste měli svým nehtům věnovat, aby byly skutečně krásné.

Vaše nehty jsou to, co jíte

To, co jíte, se odráží i na vašich nehtech. Nevěříte? Nedostatek vápníku může způsobit jejich křehnutí a lámavost, stejně jako nedostatek různých vitamínů může způsobit flíčky, rýhy či zahnědnutí. Pokud tedy máte některý z těchto problémů, určitě si zjistěte, co vašemu tělu chybí a dopřejte si to. Praskliny mohou být způsobené i nedostatkem tekutin, takže dodržujte pitný režim!

Zdravé a čisté nehty jsou pěkné samy o sobě. Pokud je chcete vylepšit barvičkami, je potřeba se rozhodnout, zda si pořídíte umělé nehty, nebo se budete starat o ty vlastní. Umělé nehty mohou být nalepovací, ale počítejte s tím, že jsou velmi krátkodobé, pravděpodobně nepřežijí ani jednu akci.

Mnohem trvanlivější jsou nehty gelové. Jsou krásné, vydrží snad všechno a chrání vaše vlastní nehty. Ovšem připraví vás o dost peněz, protože vyžadují pravidelnou profesionální údržbu.

Bez zpevňovače ani ránu!

Vlastní péči jistě zvládnete s přehledem. Aby byly vaše nehty zdravé a nejkrásnější, měli byste při jejich lakování dodržovat kompletní postup. Nejdříve je potřeba odstranit zbytky starého laku bezacetonovým odlakovačem, obohaceným o vitamíny. Pak přijde na řadu zpevňovač nehtů, který vyplní rýhy a napomůže příštímu odlakování.

Teprve potom je čas na barevný lak. Nanášejte ho v tenké vrstvě vždy od středu nehtu. Pokud potřebujete nehty opticky prodloužit, nelakujte si nehty úplně k okrajům. Když váš lak nemá výjimečnou krycí schopnost, naneste po zaschnutí první vrstvy ještě druhou, popřípadě třetí. Po zaschnutí můžete ještě aplikovat fixátor, který bude váš barevný lak chránit před odlupováním.

Hlavně se vyhněte starším, zhoustlým lakům. I když jsou skoro plné, raději je vyhoďte. Dělají nerovnoměrný povrch v tlusté vrstvě a vypadají ošklivě.

Pro křehké víly i drsné rebely

Barvu laku volte podle příležitosti. Na večerní akce si vybírejte tmavší, sytější, prostě nápadnější barvy a laďte je ke svým šatům. K letnímu dni se zase nejvíce hodí jemné, světlé a třpytivé odstíny v teplých barvách.

Černé laky a laky s popraskaným nebo ošoupaným efektem jsou pro vás dokonalé, pokud je ve vás kus rebela. A pokud si na okázalé barvičky příliš nepotrpíte, pořád je tu ještě bezbarvý lak, díky kterému vaše nehty budou vypadat nádherně hladké a lesklé.

Poslední dva tipy se skvěle hodí i pro vás, pánové. Tak do toho, ať máme všichni krásné nehty!