Všichni míváme problémy s tím, jak dát vytouženému protějšku najevo, že nás přitahuje. I navazování známosti má však svá pravidla, která se dají naučit. S trochou cviku z vás můžou být mistři, kteří dostanou kohokoliv si zamanou.

Musí si vás všimnout a zapamatovat

Když budete pozorovat svůj vysněný idol zpovzdálí, moc vám to nepomůže. Základem je upoutat pozornost. Prostě se zeptejte vyhlédnuté kořisti na něco, na co se nedá odpovědět ano nebo ne. Tak zapředete rozhovor. Hlavně se proboha neptejte, kolik je hodin!

Pokud se kapku obáváte reakce a nechcete navazovat kontakt napřímo, tak můžete na jeho či její adresu prohodit jen nějaký komentář. Pokud budete mít štěstí, taky to povede k rozhovoru. Ovšem i váš idol může být nesmělý a poznámka ho může zaskočit tak, že nebude schopen slova. Mějte proto na paměti jedno: Jednejte jasně a výrazně!

Je tu samozřejmě i možnost komplimentu. Kluci to mají jednodušší – komplimenty na vzhled jsou možná klišé, ale stále fungují a budou fungovat skvěle. Pokud se vám podaří přijít s něčím nečekaným, originálním a zábavným, jste na půl cesty k úspěchu.

Jsem nesmělý, ale snažím se to překonat

Pokud jste ostýchaví téměř chorobně, zkuste alespoň navázání očního kontaktu. I tak totiž můžeme dát najevo své zalíbení. A dokonce se to dá i ošidit. Kdybyste se moc styděli, můžete se idolu dívat na nos, a on (nebo ona) bude mít pocit, že se mu díváte dlouze do očí.

Řeči těla rozumíme všichni

Ano, je to tak, přestože si to neuvědomujeme. Je nám jasné, že když se k nám někdo naklání hodně blízko, jsme mu sympatičtí. V balící řeči těla hrají největší roli pohledy, úsměvy a letmé dotyky. Úsměv je hned po pohledu další signál, který říká: líbíš se mi.

Skvělá škola řeči těla je televize, puštěná bez zvuku. Zkuste to někdy. Uvidíte, jak i tak poznáte, co k sobě postavy navzájem cítí.

Až si budete povídat se svým dobrým kamarádem, pozorujte, jestli podvědomě opakuje vaše gesta. I podle toho se dá totiž poznat, zda jste naladěni na stejnou vlnu. Přesně to samé pak můžete zkusit, až si budete povídat se svým vytouženým přítelem nebo přítelkyní.

Chce to trénink

Z počátečních úspěchů si nic nedělejte. Jako všechno v životě, i balení vyžaduje trénink. Chce to prostě zkoušet a vydržet – přece nečekáte, že byste toho pravého či tu pravou potkali hned s prvním pokusem.

A nebojte se, že byste zažili trapas. Zájem ve skutečnosti každému lichotí. Zvažte, když by vám někdo řekl, že se mu líbíte – vadilo by vám to?.