Když se rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že barvení vlasů už dávno není jen pro holky. A to je dobře, vždyť proč by jen ony měly mít možnost přiblížit se svému ideálu barvou vlasů nebo jí něco sdělovat? Tak zahoďte ostych a směle do toho!

Když se řekne kluk s obarvenými vlasy, asi si představíte nagelovaného týpka s blonďatým melírem, ale ve skutečnosti před sebou máte mnohem širší paletu možností. Je pravda, že zatímco děvčatům se často odpouští, když jejich vlasy vypadají po obarvení trochu moc uměle, u kluků to vzbuzuje posměšky. Tomu se však dá vyhnout správnou volbou odstínu a typu barvy.

Permanentní barvy

Současné oxidační barvy mají skvělou krycí schopnost a dokážou vlasy obarvit opravdu intenzivně. K vlasům jsou poměrně šetrné, ačkoliv někdy může dojít k alergické reakci. Proto vždy napřed vyzkoušejte barvu na malý kousek vlasů, abyste se ujistili, že vám nijak neškodí.

U těchto barev je také zapotřebí, abyste si vybrali správný odstín. Pokud toužíte po přírodnějších tónech v hnědé až černé, raději se vyhněte nejintenzivnějším odstínům, které mohou působit nepřirozeně.

Naopak výstřednější odstíny jako bíle blonďatá nebo sytě červená nejsou takový problém.

Dočasné barvení

U různých přelivů či barevných šampónů nemusíte být s výběrem tak opatrní. Jejich odstíny nebývají příliš intenzivní a v nejhorším se snadno vymyjí. Nepříjemnou stránkou těchto šetrných a snadno použitelných přípravků je to, že někdy nechytnou vůbec.

Obrovskou příležitostí jsou pak barevné spreje nebo řasenky. Aplikují se velice snadno bez jakékoliv přípravy a čekání, a když splní svou úlohu, prostě se vymyjí.

Na rozdíl od klasických barev na vlasy vám také poskytnou mnohem širší škálu výstředních barev jako je brčálově zelená, neónově růžová, indigově modrá nebo stříbrná. I z tohoto důvodu jsou naprosto skvělé pro mladé lidi, ať už se chtějí odlišovat, rebelovat nebo prostě jen líbit.

Zádrhely aplikace

Dnešní běžně dostupné barvy na vlasy nejsou příliš složité na aplikaci. Většinou se smísí kysličník a barva a za pomocí kartáčku a hřebenu se nanesou na vlhké vlasy, kde se nechají působit podle návodu. Některé barvy už zacházejí tak daleko, že obsahují přímo i aplikátor v podobě houbičky, takže jejich nanášení je ještě snazší.

Pokud se nechcete otravovat s vlastnoručním barvením a zacákat koupelnu nebo obtěžovat kamarádku, můžete si nechat vlasy obarvit přímo v kadeřnictví. Je to dobrá volba také protože kadeřníci používají profesionální barvy, které jsou šetrnější a kvalitnější než ty běžně prodávané a jejich odstíny působí mnohem přirozeněji.

Spolehněte se na kvalitu

K těm nejkvalitnějším výrobcům barev, které jsou u nás na trhu, patří například firmy jako Loreal, Londa, Garnier, Palette nebo Schwarzkopf. Určitě neprohloupíte, když svěříte své vlasy do jejich rukou.