Jsou takové dny, kdy hned ráno při pohledu do zrcadla propadáme beznaději. Takhle nemůžu vyjít ven, říkáme si, když vidíme novou kolekci pupínků, co nám přes noc vyrašila na obličeji. Jenže co naplat, ven musíme, a tak nezbývá než použít trochu moderní magie.

Hlavně nemačkat!

Musíme psychicky vydržet a pupínky si před odchodem nemačkat. Jen víc zarudnou a zbytní. Pokud už se neudržíme, zmírníme následky svého zásahu krátkým přiložením ledu. Otok i zarudnutí poněkud opadnou a budeme mít snadnější práci s maskováním.

Dobrá zpráva je, že děvčata mají k maskování pupínků širší škálu prostředků. Horší zpráva je, že kluci to mají těžší. Na druhou stranu i muži dnes začínají nosit make-up, takže když budete opatrní, můžete, pánové, využít i leccos z receptů pro dámy. Alespoň korektor určitě.

Zelený nebo tělový korektor?

Základní zásah obstará pouhý korektor, ale pokud budeme chtít dokonalejší kouzlo, můžeme svůj arzenál rozšířit i o make-up a pudr.

Pro všechny tyto pomůcky platí, že musí být pečlivě vybrány podle odstínu naší pleti, aby s ní co nejdokonaleji splynuly. V ideálním případě by nemělo být ani poznat, že jsme na sebe něco „napatlali“.

Hydratace především

Před samotným maskováním nesmíme zapomenout na důkladné vyčištění pleti a její hydrataci lehkým krémem, který nám nezpůsobí další potíže ucpáním pórů.

Na akné, které je ve fázi zarudnutí, je ideální zelený korektor. Teprve v případě, že se nám už udělá stroupek, použijeme tuhý korektor tělové barvy v tyčince. Korektor aplikujeme na pupínky a rozetřeme do ztracena. Většinou to bude stačit, a my můžeme vyrazit ven.

Aby nám pudr nevytvořil škraloup

Pokud přece jen ještě nejsme spokojení, aplikujeme na korektor make-up. Ten necháme trošku vsáknout a dílo zakončíme matujícím pudrem. Na ten však pozor. Pudr už nemá nic překrývat, jen zabránit lesku pokožky. Proto ho nanášíme jen v lehounké vrstvičce, aby nám z  tváře neudělal antickou masku. Pokud jsou pupínky ještě příliš viditelné, můžeme ještě jednou lehce aplikovat korektor pleťové barvy.

Kosmetici naštěstí myslí i na akné

Úplně nejlepší na zakrytí akné jsou krycí korektory s oxidem zinečnatým, který má antibakteriální účinky a podporuje hojení. Na našem trhu najdete řadu takových výrobků.

Osvědčené jsou korektor na akné Skin Naturals Pure, Garnier, krycí korektor od Avonu nebo speciální korektor Eucerin.

Co se make-upu týče, ideální jsou lehce vysušující make-upy pro problematickou pleť. Velmi účinný je například Acnecolor, který je k dostání v lékárnách, bohužel však jen ve dvou odstínech. Zato je určení právě k léčbě akné. Vynikající je také Dermacol Acnecover nebo make-up Trucco. Jistě jich ale dokážete vypátrat více.