Komedií, které jsou cílené na teen publikum jsou mraky. Každá slibuje bránici, potrhanou smíchy. A pěkně žhavé záběry, ať už jde o pohledná děvčata nebo zapálené jointy. Ovšem jen málokterá opravdu splní to, co slíbila. Abyste se nemuseli probírat odpadky, připravili jsme pro vás přehled pěti nejlepších.

Existuje Deset důvodů, proč tě nenávidím

Variací na shakespearovské Zkrocení zlé ženy je film 10 Things I Hate About You (1999). Ale zatuchlé nudy se rozhodně bát nemusíte. Středoškolák Patrick je totiž drsňák, který jediný dokáže nakonec zvládnout protivnou, divokou a nespolečenskou Katrine, která hrozně ráda terorizuje ostatní.

„Ahoj, Katrine. Rozplakala jsi někoho?“
„Zatím ne. Ale den ještě neskončil.“

Návod jak přijít o panictví poskytnou Prci, prci, prcičky

American Pie (1999) vás detailně seznámí s tím, co dělají kluci, když je nikdo nesleduje. A zdá se, že se většinou snaží navázat jakýsi podivný vztah s matčiným koláčem. Ale vážně. V tom věku prostě myslí na sex. Pořád. A taky o něho usilují. To je ovšem často přivádí do velmi ponižujících situací, například když si přísahají, že ztratí panictví ještě před maturitou.

Hele vole, kde mám káru?

„Včera v noci jsme ztratili auto, přijali jsme kradené peníze od transsexuálního striptéra, a teď po nás nějací vesmírní týpci chtějí najít věc, kterou neumíme ani vyslovit.“ Tak by se dal charakterizovat příběh bijáku Dude, Where’s My Car? (2000). Dva kámoši, Jesse a Chester, to totiž zase jednou pěkně roztočili. Ráno si ovšem skoro nic nepamatují, jen to, že mají v autě dárky k výročí pro své drahé polovičky. Jenže auto je fuč! A tak začnou pátrat po tom, co se vlastně uplynulé noci stalo. A věřte nám, budete se divit stejně jako oni.

Těhotná šestnáctka může být vtipná

Středoškolačka Juno (2007) zjišťuje, že je těhotná. Otcem je navíc její spolužák, kterého rozhodně nepovažuje za perspektivního partnera a přítele. Nejraději by na všechno zapomněla, ale musí nějak začít svou situaci řešit. Původně uvažuje o potratu, pak však náhodou narazí na bezdětný pár, který by se rád stal adoptivními rodiči.

Přestože děj filmu vypadá jako nechutná agitka, nenechte se zmást. Juno je velmi zajímavá osobnost s černočerným smyslem pro humor a hlavou na pravém místě. Garantujeme vám, že díky ní se budete nejen dobře bavit, ale možná vás donutí se zamyslet nad pár důležitými otázkami.

Drzí a trapní výrostci

Evan je milý, chytrý a stydlivý. Seth je drzý, náladový a posedlý děvčaty. A ve filmu Superbad (2007) jsou to outsideři a kamarádi, kteří jsou na sobě doslova závislí. Ovšem po střední škole je čeká odloučení, protože se každý z nich chystá na jinou vysokou. Jednou z posledních parťáckých akcí jim má být noc, kdy konečně přijdou o panictví. Aspoň tak si to malují, když slíbí obstarat alkohol na velký mejdan u jedné ze spolužaček. To ještě netuší, že je čeká typicky trapácká jízda, na kterou se nezapomíná.