Upíří tématika je oblíbená už od do filmové série Stmívání. Nadpřirozeno, láska, zrada, intriky, smrt, zrození. To všechno tyto seriály mají. Ve světě lidí se o upírech traduje spousta věcí, ale že jsou skuteční, tomu mnoho z nich nevěří. A přesto se ukáže, že existují a to dokonce mezi nimi. Tyto seriály se staly populární nejen u teenagerů, ale také dospělých. S touto tématikou jich je hned několik. Přinášíme čtyři nejznámější, na které se můžete podívat.

Upíří deníky – The Vampire Diaries

Seriál vypadá vskutku nevinně, Elena a její bratr Jeremy přišli o oba rodiče a s touto tragédií se snaží srovnat. V žalu Eleně pomáhají kamarádky Bonnie, Caroline i kamarád Matt. Jeremy zase zkouší svět drog s Vicki a Taylerem. Do školy nastoupí nový student Stefan. Na první pohled trochu zvláštní a není divu – vždyť je to několik století starý upír! A není sám, jeho bratr Damon záhy přijíždí do města a ta pravá „zábava“ teprve začíná.

The Originals

Spin off k seriálu Upíří deníky. Mocný a obávaný upír Klaus se usazuje ve francouzské čtvrti v New Orleans, kterou kdysi vybudoval a chce jí kralovat. To mu zhatí Marcel, jeho bývalý chráněnec, kterému město „patří“. Oba přeměřují svou sílu a zdá se, že se nakonec domluví, když jim cestu zkříží Hayley, která je s Klausem těhotná. Za Klausem přijíždí jeho sourozenci a válka spolu s ochranou rodiny začíná.

Pravá krev – True Blood

Barmanka Sookie ovládá telepatické schopnosti a ví, co si lidé myslí, ovšem vše se snaží udržet v tajnosti. Sookie a jejího bratra vychovala babička poté, co jim zemřeli rodiče. Do jinak poklidného městečka v Louisianě přijede Bill. Upír, do kterého se Sookie zamiluje…