Léto je ideální dobou pro zkoušení nových zážitků. Horké letní dny nás lákají za dobrodružstvím a za neobvyklými zkušenostmi. Jestli také chcete letos zažít něco ojedinělého, pak si jen stačí vybrat ze široké škály adrenalinových sportovních zážitků.

Ve vodě i na souši

Na své si přijdou milovníci vodních hrátek i ti, kteří upřednostňují jistotu pevné půdy pod nohama. Řadíte-li se do první kategorie, pak je pro vás bezesporu atraktivní záležitostí wakeboarding. Tento sport v sobě spojuje prvky surfování a vodního lyžování. Rozdíl je v tom, že stojíte na prkně a jste vlečeni na laně za lodí nebo na speciálním vleku. Na vodní hladině si pak můžete vyzkoušet skoky na vlnách nebo projet speciální překážkovou dráhu. Podrobnější informace o tom, jaké podmínky je pro absolvování wakeboardingu splnit a kde je možné si jej vyzkoušet najdete na stránkách www.firmanazazitky.cz/wakeboarding-3. Pro ty, kteří dávají přednost pevné zemi je neméně atraktivní nabídkou možnost vyzkoušet si skákací boty, které nejsou na trhu žádnou novinkou, ale jejich popularita vzrostla až v posledních letech. Dávno už neplatí, že skákací boty jsou určeny pouze pro chůzi, resp. skákání. Hranice a možnosti se neustále posouvají. Dnes už není problém provádět přemety, salta, zdolávat překážky. Boty jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, které umožňují provádět skoky dlouhé až 5 metrů. Jsou však mezi námi i tací, které neláká ani voda, ani souš, ale vzduch.

Vzhůru do oblak

Zde však nutně nemusíte vyhledávat extrémní adrenalinový zážitek, on samotný poklidný let může být pro někoho celoživotní výzvou. Pokud se odhodláváte k tomu, abyste se poprvé v životě podívali na svět z výšky, pak si pro začátek zvolte některý z vyhlídkových letů, kdy se budete pouze kochat okolní krajinou. Zajímavý je bezesporu let vrtulníkem, který je poměrně krátký ale přesto dostatečně dlouhý, aby vám dodal odvahu k dalším letům.