Sportem ku zdraví, pravidelný pohyb je důležitý nejen pro vaše zdraví, pro vaši fyzičku, ale celkově vyplavuje endorfiny, kdy se budete cítit mnohem lépe a spokojeně. Vaše pravidelná dávka sportu však může mít špatné výsledky, pokud jí neděláte tak, jak se má. I cvičit se dá špatně a mnohdy to končí špatnými výsledky a následky. Od bolesti při cvičení, před nejrůznější pohmoždění, natáhnutí svalů až po vážnější úrazy, které se mohou stát. Dbejte proto na to, jak cvičíte a nepodceňte teorii. Když se někde řekne, že máte cvičit lehce a správně, není to jen fráze.

Chyby, které tělo neodpouští

Respektive nemusí odpouštět. Může se stát, že se vám „rupne v zádech“ bude vás bolet za krkem, v kříži a mnoho a mnoho dalšího. Ono i špatné držení těla je problém, protože vás může začít bolet za krkem nebo mezi lopatkami. Špatné dýchání může mít zase vliv na výdrž nebo svaly. Jakých chyb se můžete dopouštět?

Hlavně pravidelně!

Zacvičíte si jednou za měsíc? Jednou za půlroku? Je spousta výmluv typu – nemůžu, nestíhám, nechce se mi, je mi špatně, jsem nemocný, bolí mě to či ono. Nemůžete čekat, že po třech návštěvách posilovny nebo kolektivního cvičení budete jako Twiggy. Pravidelnost, třikrát týdně sportovat a rozvrhnout si jej tak, abyste cílili na celé tělo. To jsou kroky správným směrem, které po pár měsících ukážou výsledky!

Dýchejte

A ještě ke všemu správně! Spousta lidí při cvičení nesmyslně zadržuje dech, protože mají pocit, že jim to takto půjde snadněji. Často dýcháte špatně a cvičení je namáhavější, horší a podobně. Například při cvičení břišních partií musíte vždy, když jste na podložce nebo směřujete cvik dolů, vydechnout. Díky správnému dýchání můžete vydržet mnohem víc cviků a nebude vás bolet tělo.