Náramek je šperk, který zdobí zápěstí nejen žen, ale i mužů. Vyjadřuje tak osobitý styl svého majitele. Náramky se zdobili lidé již v dobách dávno minulých. K jejich výrobě používali zuby ulovené zvěře, kamínky a další drobnosti, které jim poskytla příroda. Většinou byly spojovány s duchovními nebo náboženskými potřebami a tradicemi. Tuto vlastnost si některé druhy náramků zachovaly až do dob současných. Patří mezi ně také mandala náramky.

Co je mandala náramek?

Co je náramek, ví každý. Co však vyjadřuje symbol mandaly? Jedná se o magický kruh znázorňující jednotu rovnováhy. Tento symbol se vyskytuje všude kolem nás. Nalezneme jej v květech nebo třeba letokruzích stromů.

Mandala má svou domovinu v dobách starobylého Egypta a Babylónské říše. Setkat se tak můžeme s mandalami různých podob i tvarů, vždy je však základem kruh. Pokud patříte mezi milovníky mandal, můžete je mít vždy u sebe a to díky náramku s přívěskem mandaly. Objednat si jej můžete na e-shopu buddhanaramek.cz. Naleznete zde i další zajímavé šperky nebo předměty, které pomáhají navozovat příjemnou atmosféru a podporují naši relaxaci. Mezi takové patří vonné tyčinky.

Vonné tyčinky a jejich používání

Chcete-li zažívat příjemnou atmosféru doma nebo v zaměstnání, vyzkoušejte vonné tyčinky. Velmi snadno a rychle provoní prostor, ve kterém jsou umístěné. Můžete si tak užívat příjemnou vůni květin, bylinek či santalového dřeva. Domovinou vonných tyčinek je Čína a Japonsko a jejich používání bývá často spojováno s náboženskými rituály.

A jak používat vonné tyčinky? Je to velmi jednoduché, postačí je umístit do stojanu pro ně určeného, zapálit, nechat rozhořet a následně sfouknout. Z tyčinky se bude linout příjemný kouř, který provoní celý prostor. Jestliže tyčinku nechcete nebo nemůže zapálit, lze ji umístit do difuséru.