Stále se snažíte zhubnout, ale vůbec se vám to nedaří? Příčinou může být nejen špatně sestavený jídelníček, ale také nedostatek pohybu, stres či naopak nedostatek odpočinku, který organismus potřebuje pro svou regeneraci. Jaké nejčastější chyby při hubnutí děláme?

Hlavně rychle!

Žijeme v době, která je posedlá rychlým životním tempem, to však neznamená, že se dá také rychle zhubnout. Zdravé hubnutí je běh na dlouhou trať a aby vám výsledná váha vydržela, chce to měnit váš životní styl pomalu. Myslete proto na postupné zdravé hubnutí, které může zabrat celý rok než na týdenní dietu, která vám udrží váhu tak na měsíc.

Časté vážení

Chybou je i příliš frekventované vážení. Doporučujeme spíše přeměřování jednotlivých partií než časté vážení. Pokud často posilujete a sportujete, můžete přibývat na váze svalovou hmotou, tudíž budete vážit stále stejně. Pro správné hubnutí se vám bude jistě hodit BMI kalkulačka.

Nevhodný jídelníček

Velkým problémem je nevhodné sestavení jídelníčku. Zdravý jídelníček a dostatek pohybu stojí za úspěchem ztráty nadbytečných kil. Dobrou orientací ve stravování pro vás mohou být kalorické tabulky, které vám pomohou sestavovat zdravé recepty.

Věříme mýtům

Zapomeňte také na mýty ve stravování a pohybu. To, že musíte jíst šestkrát za den, že tmavé pečivo je vždy celozrnné a méně kalorické, to jsou nepravdy, které vašemu zdraví mohou pěkně uškodit a proces hubnutí jen zbrzdit.

Stres a odpočinek

Příčinou stopky během hubnutí může být také nedostatek odpočinku. Pokud jste v jednom kole v práci, ale i doma, dopřejte si dostatek pravidelného odpočinku a času jen pro sebe. Neustálý stres přispívá ke vzniku řady civilizačních onemocnění a ničí mozkové buňky. Dříve než se pustíte do hubnutí, si zkuste nejdříve urovnat svůj osobní a pracovní život a až poté se pouštět do změny životního stylu.