Partnerské vztahy jsou složité. Je zde nutná pořádná dávka tolerance, kompromisu, občas něco skousnout. Hlavním klíčem k úspěchu? To je asi u každého vztahu jiné. Celoplošně lze říci, že je to právě komunikace. Bez ní vztah může troskotat během chvíle. Když někomu něco zamlčujete, není to nikdy správné. Občas to prostě nevyjde, partneři se nesnažili, nejsou spolu kompatibilní a další a další věci. Chyby ve vztahu byly, jsou a budou!

Chyby, kterými si vztah ničíte

Lidé mají tendence obviňovat z krachu nebo chyb ve vztahu druhého partnera. Je to logicky jednodušší říct – můžeš za to ty! Nicméně za chyby můžou většinou oba. Jaké věci možná ve vztahu děláte? Jaké chyby se mohou objevovat a tím pádem také ničit vztah? Možná máme klíč k vyřešení právě pro vás.

Málo iniciativní

Stereotyp je spolu s nevěrou jedním z největších problémů. Začíná se mezi vámi roztahovat nepříjemný stereotyp? Nuda? Problémy? Nemáte spolu žádné aktivity? Nechodíte do kina, divadla a podobně? Čekáte, že vás partner někam pozve? Proč nevyvinete iniciativu vy? Čekat, že se nějak vzchopí a změní, partner není úplně ideální.

Neustálá přítomnost

Máte potřebu být neustále spolu? Za žádnou cenu se od něj nebo od ní nechcete hnout, a jakmile se váš partner nebo partnerka vzdálí a „dovolí“ si jít na nějakou akci bez vás, je z toho málem druhá světová. Musíte se naučit žít sami, jít s kamarády na pivo, s kamarádkami cvičit a podobně. Být neustále spolu je pro vztah velká zátěž.

Řešíte malichernosti

Dělá partner nepořádek? Neodepsala vám na textovku? Zapomněl zase koupit mlíko? To jsou drobnosti, které se občas stávají a stanou se často i vám. Není nutno za to někoho plísnit nebo dokonce drobnosti řešit tak, jak by šlo o důležitou a velkou věc.