Lidé jsou od přírody nastaveni k tomu žít v páru. S někým, s kým je vám dobře, s kým se můžete v životě dělit o vše, o to dobré, ale i o to špatné. Každý vztah je jiný, každý si ho jinak nastaví, jinak jej prožívá. Co je pro někoho úplně normální, je pro druhého naprosto neakceptovatelné.

Bez závazků, přesto spolu

Tak by se dal nazvat volný vztah. Jsou spolu a přesto stále na lovu, hledající někoho, s kým by se mohli pobavit. Nebo někoho, s kým by se snažili navázat další vztah? Možná ani nejde o vztah v pravém slova smyslu, možná jde jen o flirt, o friendly sex. Může velmi dobře fungovat, ale není vhodný pro každého, musí se dodržovat určitá pravidla.

Svoboda a volnost

Nemusíte se nikomu zpovídat, chcete se jít bavit s přáteli? Klidně jdete. Nemusíte říkat nikomu, kam jdete, s kým jdete. Zdržíte se? Nikdo vás nebude kontrolovat. Jednoduše máte volnost, kterou jste si přáli či se na ní dohodli. Když chcete být spolu, jste spolu, jedete na dovolenou, uděláte si klidný romantický večer, jdete na večeři. To je velké plus volného vztahu.

City a žárlivost stranou

Ve volném vztahu platí jediné a o pravidla. Ve volném vztahu se musíte vyhnout žárlivosti a také tak trochu citům. Nemůžete žárlit na partnera, že zase jde někam ven, bůhví s kým a bůhví co tam bude dělat. To by vás zničilo. Povětšinou mají tento problém ženy, které do toho dříve či později zapojí city. A to je problém, protože jen mizivé procento vztahů, které začínají nezávazně, končí manželstvím a pevným vztahem.

 Už nikdy víc…

„Taky jsem si takový vztah zažila…“ rozpovídala se má kamarádka. „Já ho milovala od první chvíle, on si chtěl užívat. Kývla jsem na to, myslela jsem si, že ho změním, ale nezměnila“ trpce se pousmála. „Užíval si s jinými, a když se nudil, přišla jsem na řadu já. Po roce to vzdal a rozešel se se mnou. Už nikdy takový vztah zažít nechci. Celou dobu jsem se jen trápila“ uzavírá své vyprávění.