Doba po rozchodu není zrovna ta nejlepší v životě žen, možná i mužů. Ať už jste dali kopačky vy nebo jste je dostali. Není to nic moc. V takovou chvíli, zejména paku žen a dívek, hrají důležitou roli nejlepší kamarádky. Ty vyslechnou, nechají si své soudy pro sebe a svorně se přizpůsobují vašim náladám. Litují vás, řeší s vámi, jak mu co nejlépe ublížit, poslouchají vaše upřímné nářky.

Kamarádky pomocnice

Kamarádky jsou tady od toho, aby vám mohly v případě potřeby kdykoliv pomoci. Chcete se s nimi radovat, podílet na všem, co se okolo vás děje. Přirozeně se s nimi chcete podělit o to dobré, ale také i o to špatné. Fungujete také jako podpora a pomoc pro své kamarádky, podobně jako ony pro vás. Při rozchodu však existují věty, které určitě není dobré vyslovit.

Jdeme to zapít!

Alkohol možná na chvíli otupí bolest, přivede na jiné myšlenky, ale celkově moc nepomůže. Možná na chvíli. Jindy se můžete dostat do stádia, že alkohol ještě podpoří špatné a depresivní myšlenky. Posiluje totiž zoufalství a smutek, otupuje zábrany, takže by kamarádka mohla udělat něco, co by za střízlivého stavu nikdy neudělala. Raději si dejte doma zmrzlinu, jděte se projít, dejte si pizzu a podobně.

Vím, co prožíváš!

A možná v tuhle chvíli říkáte pravdu, protože asi každý někdy zažil nějaký ten rozchod. Jenže tohle ujištění vaší kamarádce nijak moc nepomůže. Právě v tuto chvíli si myslí, že je jediná na světě a potřebuje podpořit, ne poslouchat, co všechno jste si prožili, jak pomůže čas, že všechno bude v pohodě.

Musíš si najít převozníka!

Někdo to tak dělá – vytlouká klín klínem. Jednoduše rychle najde někoho nového. Nebudete se cítit špatně, budete mít lásku, zapomenete na vše. Jenže ve chvíli, kdy se kamarádka čerstvě rozešla s přítelem, kterého milovala, rozhodně nechce poslouchat řeči o tom, že si někoho znovu najde.