Venku už začíná být sychravé počasí, podzim je v plném proudu. Máte-li volný víkend a venku je nevlídně, pak přemýšlíte, co budete dělat. Zachumlejte se do teplé deky, uvařte si dobrý čaj nebo si dejte skleničku dobrého vína a pusťte si nějakou tu romantickou komedii, kde je v hlavní roli láska. Na kterou „romanťárnu“ se můžete podívat?

Notting Hill

Krásy Londýna, příběh hollywoodské herečky a obyčejného muže, Hugh Grant v hlavní roli. To je zárukou dobré romantické komedie. Příběh hollywoodské herečky, která cestou zabloudí do knihkupectví a na první pohled se zamiluje do obyčejného zmatkaře. No nezamilujte si tento film! Jde o ideální „romanťárnu“, když se chcete zasmát roztomilým zmatků, příjemným humorem.

Hříšný tanec

Kultovní klasika, ve které se hodná holka zamiluje do tak trochu „bad boye“ Johnnyho. Ten tancuje v klubu zbohatlíků a „Bejby“ jeho kouzlu propadne. Ze začátku si moc do oka nepadnou, ale společné hodiny tance je sbližují a následně mezi nimi vznikne ta pravá láska. Film má vše, roztomilé začátky, postupné sbližování, běžné neshody, tanec, romantiku, lásku a nakonec i onen vysněný happy end.

Denik Bridget Jones

V Bridget se tak trochu shlédlo mnoho žen. Je Angličanka, oplácaná a je magnetem na průšvihy. Nepatří do typické kategorie sexy krásek, je jí třicet, je single a všichni se na ní dívají tak trochu soucitně, že ještě nikoho nemá. Bridget má sexy šéfa, proplouvá okolo ní pan Darcy, arogantní právník, který je taky fešák. S Bridget se zasmějete a užijete si i tu pravou romantiku.

Zápisník jedné lásky

Na tu pravou lásku se vyplatí čekat. Ti, kteří k sobě patří, si k sobě cestu najdou. A je jedno, že jim v tom brání rodiče, doba, práce či cokoliv jiného. Film je o příběhu pravé lásky, na kterou sice hlavní představitelé museli čekat několik let, ale dočkali se. A žili spolu šťastně, bok po boku, v dobrém i zlé, ve zdraví i v nemoci..