Hudba obecně hýbe světem a to už několik desítek let. Lidé jí slyší prakticky pořád, v obchodech skrz rádio, v dopravních prostředcích, jako podcasty ve filmech, seriálech, v reklamách, na hudebních akcích. Nejeden člověk jde po ulici se sluchátky v uších. Hudba je přirozenou součástí života.

Rodinné kapely

Zpěváci, zpěvačky a kapely produkují nové a nové singly, alba, jezdí na koncertní turné. Mají větší či menší úspěch. Jedná-li se o hudební kapely, pak to může být ještě něco speciálního. Mohou být tvořeny rodinou. Rodinné kapely mají něco do sebe, ukazují to kouzlo sounáležitosti, soudržnosti. Ladí jim to, shodnou se na hudebním žánru. Proto jsou rodinné kapely tolik v oblibě. Znáte tyto kapely tvořeny rodinnými příslušníky i vy?

The Jacksons 5

 

Synové Katherine a Josepha Jacksonových měli celkem devět dětí. Pět z nich Jackie, Tito, Jermanine, Marlon a Michael se dalo dohromady a vytvořilo The Jacksons Five. Občas s nimi vystupovala jejich sestra Janet. Začátky se datují do roku 1962 a oficiálně nikdy neukončili své působení. V repertoáru měly songy jako ABC, I Want You Back, Never Can Say Godbye, Mama’s Pearl a mnoho dalších. Nejproduktivnější roky byly pro kapelu 1964 až 1990. Michael z The Jacksons Five se vydal na sólo kariéru okolo roku 1979. Naposledy se skupinou vystoupil v roce 1984.

Van Halen

Americká hardrocková skupina funguje již přes čtyřicet let. A od samého počátku v ní figurují bratři Eddie a Alex van Halenovi, podle nichž se také kapela jmenuje. Postupem času se k nim přidává také syn Eddieho Wolfgang, který se chopí baskytary. Z jejich dílny pochází hity jako Eruption, On Fire, Little Guitars, Hot for Teacher a mnoho dalších. Od vydání svého debutového alba Van Halen v roce 1978 slavila úspěchy.

Kings of Leon

Američtí rockeři se svým debutem Youth and Young Manhood zapsali do podvědomí posluchačů, avšak výrazný úspěch sklidili o něco později, v roce 2008 s albem Only by the Night. Právě z tohoto alba pocházejí hity jako Use Somebody nebo Sex on Fire. Tato skupina se skládá ze tří bratrů a bratrance. Navíc s nimi cestuje ještě další bratranec jako technik. Prostě rodinný byznys se vším všudy.