Ženy mají rády, když se za nimi muži na ulici otočí či jim jakkoliv zalichotí. Každé ženě to dodá sebevědomí, a když se za starší ženou otočí mladší muž, to je teprve ten správný posilovač sebevědomí. Dříve bylo nemyslitelné, aby se starší žena „zapletla“ s mladým mužem a procházela se s ním třeba beztrestně po ulici. Doba se však mění. Co přitahuje mladší muže na starších ženách?

Sexuální touha – vrcholu sexuality ženy dosahují okolo čtyřicítky, lační po sexu a jsou velmi náruživé. A to samozřejmě koresponduje se zvýšenou chutí mladších mužů. Potkají-li se tito dva právě v tomto období, budou si velmi rozumět.

Vyrovnanější ženy – starší ženy vědí přesně, co od života chtějí. Povětšinou už mají něco za sebou, nebudou tedy na partnera tlačit, že chtějí vážný vztah, společné bydlení, svatbu, děti, dům s bazénem a podobně. A přesně tohle vyhovuje mladým mužům, kteří se na závazky ještě úplně necítí.

Styl a šmrnc – Starší ženy vědí, co se sluší a patří. Nebudou vyšilovat, když půjdete na party, to je pod její úroveň. Nebude vyžadovat neustálou pozornost mužů, má své zájmy, práci, kariéru.

Rozhled a životní zkušenosti – podobně to funguje u staršího muže a mladší ženy. Starší partner ve vztahu má zkušenosti, životní rozhled. Ví, kam směřuje, co chce v životě dělat, neřeší zbytečnosti, zbytečně nežárlí.

Jsou soběstačné – mají svou práci, slušně rozjetou kariéru, umí se o sebe postarat. Nečekají od mužů drahé dárky, pozvání na večeře, nevidí v nich zdroj zabezpečení. Naopak, často právě starší ženy mohou své mladší milence dotovat.

Sexuální učitelka – starší žena už má v sexu leccos za sebou, proto může mladším a nevybouřeným partnerům poskytnout potřebný rozvoj. Jsou to trpělivé učitelky, které rády předají své zkušenosti a dovednosti v této oblasti.