Najít si kvalitní práci, to považuje většina lidí za základ spokojeného života. Ideální práce je taková, která člověka baví, naplňuje a zároveň vydělá dostatek peněz na živobytí. Mnoho lidí je přesto nezaměstnaných nebo pracují v zaměstnání, které je nijak nenaplňuje. Hledání nového zaměstnání nemusí být těžké, stačí jen vědět, jak správně hledat.

Jak hledat práci v Polsku

Ne každý chce pracovat v Čechách a stále více lidí hledá pracovní uplatnění v zahraničí. Pokud máte k Polsku blízko, máte zde svůj protějšek nebo zde třeba chcete bydlet, nic vám nebrání v tom, abyste zde hledali zaměstnání. Praca se zde hledá stejně jako v tuzemsku, tedy za pomoci pracovních portálů. Základem je používat velké pracovní portály, které jsou pravidelně aktualizované a přibývá na nich nejvíce nabídek. Mezi nejdůležitější patří portál Hitpraca.pl. Práce se zde hledá snadno, stačí si vybrat lokalitu, kde chcete práci hledat. Je vaším cílem třeba praca Warszava? U lokality si můžete nastavit i okruh. Pokud nechcete dojíždět, nastavíte si malý nebo žádný okruh. Hledat můžete i podle oboru. Pracovní nabídky se řadí od nejnovějších až po starší. Vždy je u každé nabídky uvedeno, kdy byla zveřejněna, abyste věděli, jestli nekoukáte na starý inzerát.

Ideální je na nabídky reagovat co nejrychleji. Čím dříve na nabídku reagujete, tím větší máte šanci, že si zaměstnavatel vybere zrovna vás. Samozřejmě byste měli mít připravený životopis v polštině, případně i průvodní dopis. Portál je vhodné kontrolovat denně, aby vám žádná nabídka neunikla. Pokud na to nemáte čas, můžete si nechat informace o nových pracovních nabídkách zasílat na email. Je důležité, abyste byli při hledání práce trpěliví, někdo si jí najde do týdně, jiní za pár měsíců, vytrvalost a pravidelnost vám však dříve nebo později přinese vaše vysněné zaměstnání.