Někomu připadají zkratky označující různá multimédia spíš jako nesrozumitelná hatmatilka, ovšem každá zkratka má svůj význam a označuje určité parametry filmu.

Co znamená 3D, to už dneska ví spousta lidí, navzdory tomu, že zrovna tento typ filmů si velkou oblibu u diváků nezískal. Ovšem 4K, to je něco zcela jiného.

Dokonalé rozlišení pro dokonalý zážitek

Zkratka 4K u názvu filmu signalizuje, že se jedná o dokonalejší rozlišení filmového záznamu. Na Full HD už je většina z nás zvyklá a vesměs nám připadá asi velmi dobrá, může to být však mnohem lepší. Technologie 4K filmů představuje oproti Full HD ještě čtyřnásobné vylepšení. To už je znatelně lepší kvalita obrazu a na tu si diváci často potrpí. Pokrok je opravdu znát, vždyť od HD rozlišení jsme se v poměrně krátkém časovém horizontu posunuli přes Full HD až k UHD (potažmo 4K). Proč se z toho všichni tak radují? Je to jednoduché, Chcete-li zvětšit velikost televizoru a máte k dispozici dané rozlišení, znamená zvětšení obrazu nutně zhoršení jeho kvality, ovšem lepší rozlišení umožňuje nyní využívat větší rozměr přístroje bez zhoršení kvality obrazu – samozřejmě opět do jisté míry.

Protože si filmaři jsou jistí, že technologie 4K se ujme, točí už v dnešní době filmy rovnou v rozlišení 4K, takže i ti, kteří si televizor s nejvyšším rozlišením pořídí, si mohou vychutnat film v té nejlepší kvalitě. Potřebujete-li i vy doplnit vaši soukromou filmotéku, nakupujte 4K filmy on-line, nemusíte nikam chodit, z pohodlí vašeho oblíbeného křesla si vyberete, na jaké filmy máte náladu, a jednoduše objednáte. Filmy vám dopravce doručí až domů, takže se nemusíte o nic starat.

Stačí si vybrat spolehlivého prodejce filmů, u nás mnozí nakupují v internetovém obchodu FilmnaDVD, kde naleznete velký výběr filmů nejrůznějších žánrů a samozřejmě také velký výběr 4K filmů. Máte-li chuť na akční thriller, vyzkoušejte třeba Sebevražedný oddíl, Muže z oceli nebo třeba Bourneovy filmy. Nechybí samozřejmě ani pohádky, podívat se můžete v nejvyšším rozlišení na Anděl páně 2 nebo třeba na animovaný film Tajný život mazlíčků.