Udržet si mládí a vitalitu, to je snem nejednoho z nás. Projevy stárnutí se snažíme potlačovat, minimalizovat. Ženy chodí cvičit, kupují pleťové krémy, chodí na kosmetiku, ke kadeřnici. To všechno samozřejmě přispívá k potlačení vrásek a stárnutí obecně. Nicméně existují i potraviny, které mohou pomoci posílit imunitu, předcházet vážným onemocněním a omladit organismus. Jaké potraviny to jsou?

Hovězí maso

Hovězí maso obsahuje širokou škálu živin a také minerálních látek (železo, selen zinek). Především zinek je pro zdravý imunitní systém důležitý a řadí se mezi antioxidanty. Konzumace hovězího masa podporuje produkci testosteronu, což je hormon, který je nezbytný pro energii. Dále umí podporovat také růst svalů a udržuje váš mozek zdravý a vitální.

Banány

Ačkoliv jsou banány kalorické ovoce, jeho konzumace vám v mnohém pomůže. Do vašeho organismu vyplavuje serotonin, což je hormon štěstí. Serotonin má skvělé účinky na lidské tělo, umí působit jako přírodní antidepresivum, zvedne vám náladu a také je klíčem k dlouhověkosti. V banánech najdete také draslík, který pomáhá vylučovat vodu z těla, vyplakuje tak všechny škodliviny, které se v něm mohou vyskytovat. Dále umí bránit vzniku celulitidy v oblasti problémových partií. Hořčík, který jde také najdete uvolňuje napětí svalů a utlumuje pocity nervozity.

Brokolice

Je vhodná zejména pro ženy, jelikož obsahuje molekulu DIM, která přirozeně stimuluje detoxikační enzymy a hormonální metabolismus. Zároveň také pomáhá v prevenci nádorových onemocnění, zejména pak rakoviny prsu. Dále obsahuje například vitamín C, hořčík, vápník, mangan, zinek, kyselinu listovou, draslík.

Chřest

Chrání zrak a celkově přispívá k lepší fyzické i duševní kondici. Dále chřest obsahuje také velké množství betakarotenu, který má skvělý efekt pro zrak, pokožku, obnovu sliznic. Působí proti některým typům rakovinného bujení. Disponuje vysokým obsahem kyseliny listové a niacinu, který pomáhá hormonálním pochodům a obnovuje buňky.