Zadejte si do vyhledávače spojení vířivá vana nebo jen vířivka a uvidíte, že na vás vypadnou stovky nejrůznějších van. Ty nejlevnější začínají už kolem 60 000 Kč, kdežto ty nejdražší se mohou vyšplhat až na 370 000 Kč.

Takový obrovský cenový rozdíl s sebou přináší logicky rozdíl v kvalitě a životnosti takové vířivé vany. Porovnáme si tedy dvě blíže neurčené vířivky za dvě diametrálně odlišné ceny a zjistíme, která z nich je lepší.

Levnější nebo dražší? Toť otázka!

Na začátku tedy začneme základním parametrem, a to cenou. První vířivá vana stojí od 60-80.000kč – druhá námi porovnávaná vířivá vana stojí 159 900 Kč.

Obě jsou bílé barvy a obě si můžete umístit kdekoliv v domě nebo v bytě. Ovšem tím náš výčet podobností končí.

Už na první doteky a pohled poznáte rozdíl

Už jen podle prvního pohledu je jasné, že jsou tyto vany zcela nesrovnatelné. První je určená jen pro jednoho člověka, nemá žádné speciální typy masáží, jen jednu obyčejnou, nemá žádné chytré ovládání, pouze jeden jednoduchý spínač, má pouze omezený počet trysek, nekvalitní skelet, technologie a izolace atd..

Kdežto druhá vana je naprosto jinou písničkou. Exkluzivní masážní vybavení, design vytvořen do nezaměnitelných ergonomických detailů, nejvyšší kvalita materiálů doložen podložen garancí záruk, koncept nejvyššího komfortu a exkluzivní sportovní masáže, jedinečný tepelně izolační systém opláštění, výkonný systém ambientního osvětlení RGB LED Lights, funkční a vysoce výkonné masážní linie či multifunkční prvky z řady VISION. A takto bychom mohli pokračovat klidně dále.

Životnost nebo raději nízká cena?

Už jen z tohoto jednoduchého porovnání je jasně patrné, že cena u vířivých van hraje obrovskou roli, a to jsme se ještě nedostali k tomu nejdůležitějšímu, a to k životnosti. Na tu je v posledních letech velmi často poukazováno, ale také se v mnoha případech vůbec neřeší, jako by vířivka měla fungovat automaticky desítky let a nemělo by se nic pokazit. Existuje početná skupina klientů, kterým na kvalitě, zárukách a životnosti vůbec nezáleží. Jen aby měli svou vířivku.

Na jedné straně totiž máme obyčejnou vanu obohacenou o masážní trysky a na straně druhé máme přepychovou vířivou vanu s tím nejlepším vybavením na trhu. Je jasné, že si obě najdou své zastánce i odpůrce. Ovšem jak je to s onou životností?

Životnost či neživotnost?

Obě vířivé vany mají dle svých výrobců 2letou záruku. Po tuto dobu by vám tedy měly bezchybně sloužit. Jenže i přesto se vám jedna pokazí rychleji než ta druhá…dbejte na prosloužené záruky vždy! Pokud je produkt kvalitní musí být jeho kvalita garantována.

A je to právě ta levnější. A proč?

S nižší cenou jdou ruku v ruce i méně kvalitní materiály. Proto nejsou trysky, izolační prvky či například ovládání a čerpadlo tak kvalitní, rychleji se opotřebují a dříve přestanou sloužit. I když tedy na začátku zaplatíte o desítky tisíc méně, dle odborných testů budete nuceni vyměnit právě levnější vanu už po třech až čtyřech letech jejího užívání. Kdežto dražší luxusní vířivá vana se zárukou vám podle nejnovějších testů vydrží až 25 let.

Levnější vanu tedy i 2-3c méně ale během, ale ta dražší vám bude stále bez problémů fungovat, nehledě na skutečnost, že levné vany nepodléhají takovému vývoji a výzkumu jako značky prémiové, tedy z hlediska funkčnosti a praktičnosti se bude pravděpodobně jednat o nekvalitní a nesprávný model. A pokud si to spočítáte, po osmé výměně se již dostáváte na cenu dražší vířivé vany.

Je levná vana skutečně levná?

Která z nich je tedy dražší a která levnější? Pokud nepočítáme problémy, nervy, stresy a cestování, které kvůli “levnější” vaně budete muset absolvovat, je z čistě jen matematického hlediska levnější vana výhodnější. Po letech jejího užívání se vám totiž tato investice vrátí. Kdežto s levnější vířivkou budete mít pravděpodobně více skrytých a časovaných problémů.