Mladý dvaadvacetiletý zpěvák Mikolas Josef oslovil mezinárodní porotu a také diváky. Se svou vlastní písní Lie To Me bude zastupovat Českou republiku na hudební soutěži Eurovize, která se bude letos konat v Lisabonu.

Česká republika, tak jako každým rokem, bude mít i v roce letošním zástupce na Eurovizi. Tohoto kola se účastnili Pavel Callta, Eva Burešová, Debbi, Eddie Stoilow a Doctor Victor. Ze všech interpretů se jak divákům, tak i odborné porotě líbil právě mladý skladatel, zpěvák a multiinstrumentalista Mikolas Josef.

Eurovision Song Contest

Hudební soutěž, která se pořádá každým rokem zeměmi, které jsou aktivními členy Evropské vysílací unie. Každá země má jednoho reprezentanta, který soutěží s jednou písní. Koná se již od roku 1956 a její vysoká sledovanost z ní dělá nejsledovanější nesportovní událost ve světě. Účastnilo se jí mnoho umělců, například ABBA, Celine Dion, Loreen, Lordi, Olivia Newton-John, Ruslana nebo t.A.T.u.

Mladý multiinstrumentalista

Mikolas Josef debutoval před třemi lety singlem Hands Bloody. Do širšího povědomí fanoušků jej dostaly skladby Free a Believe. Právě poslední zmíněná mu zajistila pozvánku do Vídně, za producentem Nikodemem Milewským. Ten s Josefem spolupracoval také na soutěžním singlu.

Lie to Me je autorskou písní Mikolase Josefa a před Eurovizí jí fanoušci mohou slyšet na několika koncertech v evropských zemích. K tomuto singlu existuje také videoklip, který si Josef sám režíroval. Od listopadu, kdy byl na YouTube ke zhlédnutí, jej vidělo už přes milion lidí. První semifinále Eurovize se koná 8. května a druhé semifinále je o dva dny později. Vítěz bude vyhlášen 12. května 2018.