Nevíte kam v létě na dovolenou a rádi byste přitom letos zůstali v Česku? Nechejte se zlákat k poznávání krásných míst České republiky a dopřejte si zaslouženou dovolenou v malebném prostředí Moravského krasu.

Kam na dovolenou na Moravě?

Pohodlné ubytování pro týdenní relaxaci i prodloužený víkend nabízí ubytování Moravský kras. Tento hotel disponuje osmdesáti pokoji s vlastním sociálním zařízením a je tak skvělým místem pro dovolenou rodin s dětmi, jednotlivce i větší skupiny. Kdo přijede do hotelu Blansko, může se těšit na dobrodružství, obohacení o zajímavé informace z oblasti historie i nespočet možností ke sportování. Hotel disponuje také restaurací, kde si můžete dát něco dobrého k jídlu. Ke sportování můžete využít sportovní areál s kuželkami nebo halu na squash. Večer se můžete příjemně pobavit také při hraní kulečníku. V letních parných dnech se můžete příjemně zchladit v nedaleké přehradě, zatopeném lomu nebo v novém blanenském aquaparku. Hotel Blansko se nachází nedaleko vlakového a autobusového nádraží.

Kam za historií v Moravském krasu?

Výhodná poloha ubytování Blansko nabízí nespočet možností k podnikání výletů do okolí. Moravský kras leží nedaleko jihomoravské metropole Brno a patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejností. Dominantou střední části Moravského krasu je Rudické propadení, kde pod zem mizí vody Jedovnického potoka. V jeskyni Kůlna doloženo nejstarší osídlení Moravského krasu člověkem neandertálským z doby před 120 000 lety. Pozoruhodný pohled na dávný pravěk nabízí také nálezy rytin koní a bizonů na koňských žebrech z jeskyně Pekárny. Veřejnosti jsou zpřístupněny Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha. Jedinečný zážitek slibuje také Kateřinská jeskyně s unikátními hůlkovými stalagmity, jeskyně Balcarska s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou i Sloupsko-šošůvské jeskyně s mohutnými chodbami a podzemními propastmi. K vojenským účelům patřila jeskyně Výpustek.