Tak jako u jiného zboží, je i v případě střešní krytiny široká nabídka různých druhů. Pokud stavíte rodinný dům, nebo se chystáte na rekonstrukci staršího objektu, pak jsou skvělou volbou střechy Comax®. Tyto střechy jsou produktem výrobce STŘECHY COMAX®, který má své výrobní i skladové prostory na okraji středočeského města Velvary. Vzhledem k rostoucí poptávce rozšířil svou výrobu o nový provoz v Jindřichově Hradci a v rámci expanze do zahraničí také do anglického přímořského měst Bristol.

Vlastnosti střech Comax®?

Velkou předností střech Comax® je nízká váha plechových šablon, která je výhodou při jejich pokládce. Zatímco váha pálené krytiny se pohybuje kolem 40-80kg na m2, hliníkové nebo ocelové krytiny Comax® mají jen 1,9-5kg/m2. Rovněž celá střešní konstrukce je tak velmi odlehčena oproti střechám, na kterých jsou použity klasické pálené tašky nebo jiná krytina. Majitelé střech Comax® také oceňují vysokou odolnost proti všem povětrnostním, ale také chemickým a jiným vlivům. Proto je tato střešní krytina vhodná do drsných horských oblastí, do okolí chemických provozů nebo do agresivního přímořského ovzduší, jaké panuje například v Bristolu a okolí.

Jak vypadají střechy Comax®?

Na první pohled připomínají tradiční střechy z pálených tašek. Nabízí se vám buď profilované, které připomínají klasický tvar skládaných krytin, nebo jsou krytiny drážkové – falcované. U plechové střešní krytiny z hliníku se využívá další moderní úprava spočívající v embosování povrchu plechu metodou „Stucco“.

Těchto výborných vlastností dosahuje výrobce STŘECHY COMAX® díky úzké spolupráci s mateřskou společností Metal Trade Comax a.s., která se touto technologií zabývá.

Doplňky ke střechám Comax®

Zároveň se střechou Comax si můžete objednat i střešní doplňky, aby celkový dojem byl dokonalý. Jedná se především o okapové systémy, sněhové zachytávače či střešní lávky. Výrobce STŘECHY COMAX® nabízí zájemcům z řad fyzických i právnických osob i další služby. Jedná se například o zakázkové dělení a ohýbání plechů, opláštění budov, balení a dopravu výrobků.