Nestačí-li vám sortiment obchodů s různě potištěným textilem můžete si potiskovat trička sami. K tomu je však třeba koupit lisy na textil, což je jednoduché zařízení určené k potisku triček i jiných součástí oděvu, ale také tašek i jiných předmětů. Můžete se tak svými originálními motivy odlišit od ostatních.

Na jakém principu termolis funguje?

V podstatě se jedná o stroj vyvinutý k uchycení speciálních materiálů na jiný materiál. Nejčastěji jsou to bavlněná trička, ale také tašky a jiné předměty. Uchycení umožňuje topná deska, která se musí nastavit na teplotu vhodnou pro daný potiskovaný materiál a také je třeba u ní nastavit cílený tlak. Termolis musí být v dobrém stavu, aby výsledný tisk měl žádoucí kvalitu. Dobrý stav je dán jednak značkou termolisu, a jednak péčí věnovanou termolisu jeho majitelem. Na trhu si dnes můžete vybírat z různých značek, mezi kterými jsou i levné výrobky z Číny. Dáte-li přednost kvalitě, pak zvolte některý z výrobků továrny Heat Press Machine, jejichž prodej zajišťuje společnost Marta, s.r.o.

Kvalitní termolisy Marta

Termolisy značky Marta se vyznačují vysokou kvalitou a při dobrém zacházení mohou sloužit i několik desítek let. Prvotřídního potisku lze dosáhnout na kvalitním 3D termolisu. Dalším typem je termotransferový lis PTC380, který je určen k potiskování plochých předmětů, jako jsou trička a jiné součásti oblečení, tašky, podložky pod myš u PC a další. Tento typ termolisu disponuje širokým rozsahem pracovních teplot, takže můžete realizovat transferový potisk například z předlohy vytištěné na laserové tiskárně.

Řezací plotry

Pomocí tohoto zařízení si můžete tvořit vlastní potisky na různé ploché předměty, ale také dělat výseky z papíru nebo střihy z látek. Řezací plotr je něco jako tiskárna, od které se liší tím, že netiskne barvou, ale vyřezává. Marta s.r.o. nabízí prodej řezacích plotrů, kreslících plotrů a také kombinace těchto operací. Dokoupit si můžete plotrové nože, které jsou nezbytnou součástí řezacích plotrů.