V každém období jsou moderní jiné typy obkladů. Zatímco dříve nebyl příliš velký výběr a frčely spíš pastelové barvy, dnes jsou časté spíše přírodní odstíny. Další rozdíl je vidět také ve velikosti obkladů, menší nejsou dnes už příliš oblíbené kvůli zbytečně velkému množství spár, které se špatně udržují a mají tendenci se špinit či plesnivět. Proto se v moderních interiérech používají spíš velkoformátové obklady, které mají spár minimum a lépe se díky tomu čistí.

Jak vybrat ty pravé obklady

Důležité je rozmyslet si, v jakém stylu má váš interiér být a kam všude chcete obklady dát. Tradičně bývají v koupelnách a kuchyních za kuchyňskou linkou. Obklady ale mají mnohem širší uplatnění v interiéru i exteriéru. Do rustikálního i industriálního stylu interiéru se budou hodit kamenné obklady. Tedy samozřejmě keramické obklady ve vzhledu imitace kamene. Provedení je zcela na vás, může jít o světlý i tmavší kámen podle toho, jaký se vám zrovna hodí. Obklad můžete použít nejen v kuchyni, ale také v jídelním koutě, v obývacím pokoji na celou zeď, nebo třeba kolem krbu. Zde je obklad mnohem praktičtější než jen samotná zeď. Časem se malba topením buď začoudí, nebo spálí vyšší teplotou kolem krbu a nevypadá pak dobře. Obklad vás těchto estetických nepříjemností zbaví navždy.

Máte-li venkovní terasu, může být kamenný obklad také řešením pro zútulnění venkovního prostoru. Vyberte si mrazuvzdorný obklad a použijte ho v interiéru i exteriéru. Máte-li zvířecí miláčky, nebo malé děti, můžete obklady využít také ve vstupní hale či chodbě, kde hrozí umazání zdí. Navštivte vzorkovou prodejnu, nebo internetový obchod RDkachle.cz, kde naleznete široký výběr různých druhů kvalitních obkladů. Nakupujte pohodlně a bez stresu i vy a vytvořte si doma ideální prostor pro pohodlné bydlení.