Přepravní kontejnerový dům je obydlí vyrobené z ocelových přepravních kontejnerů – velkých opakovaně použitelných intermodálních kontejnerů, které přepravují zboží, většinou na lodích.

Tyto kontejnery můžete použít jako samostatný domov nebo osobní kancelář, nebo můžete kombinovat více kontejnerů a vytvořit tak víceúrovňové sídlo. Přepravní kontejnerové domy, jako jsou malé domy, kanceláře, mateřské školky, jsou stále oblíbenější, protože potenciální majitelé domů hledají alternativní řešení budov k tradičnímu domu s více místnostmi. Levné, ale současně nadstandardní bydlení, přináší právě obytné obytné a sanitární kontejnery.

Bydlet můžete do měsíce

Na webu pegascontainer.cz můžete vidět nejen ukázky možností využití kontejnerů, ale také si můžete zajistit vlastní kontejnerové bydlení. Kontejnery nepotřebují žádné zvláštní úpravy, při stavbě kontejnerové domu je třeba zavést elektřinu, vodu apod. Nejsou nutné žádné další stavební úpravy, jako je tomu u stavby domu.

Kontejnery jsou modulární, můžete je různě kombinovat

Potřebujete více ložnic, pracovny nebo jen přistavět další kanceláře do rostoucí firmy? Přepravní obytné kontejnery lze snadno upravit. Variant je nepřeberné množství, záleží jen na vašich požadavcích, fantazii, preferencích. Pusťte uzdu fantazii, zariskujte a postavte penzion z kontejnerů.

Odolají výkyvům počasí

Výrobci obvykle používají kortenovou ocel pro stavbu přepravních kontejnerů. Tato samoopravná ocel chrání náklad při přepravě přes vodní plochy. Přepravní kontejnerové domy vyrobené z oceli odolné proti povětrnostním vlivům pravděpodobně odolávají nepříznivým povětrnostním podmínkám lépe než tradiční bydlení.

Mohou být mobilní

Pokud nejsou obytné kontejnery napojené pevně na inženýrské sítě, může majitel či obyvatel svůj kontejner přemístit kamkoliv jinam