Těhotenství dokáže s každou ženou pořádně zamávat. A to jak s psychickou, tak s fyzickou stránkou. Pakliže patříte k ženám, které po těhotenství bojují například s nízkým sebevědomím, do hry se dostává takzvaná augmentace prsou, což není nic jiného než jejich zvětšení, respektive lehká úprava. Právě prsa bývají po těhotenství velmi neforemná a beze tvaru, což může ženám vadit.

Nejdříve konzultace

Po těhotenství, respektive po porodu začne žena zvažovat právě tento plastický zákrok. To, jestli je na něj vhodná doba či nikoliv však zjistí v okamžiku, kdy zajde na konzultaci s odborníkem. Bez konzultace se do ničeho takového nepouštějte, ostatně žádný lékař by vám zákrok pravděpodobně ani neučinil bez příslušného probrání všech kroků.

Abyste mohli jít na augmentaci, musí být ukončen komplexně celý tělesný vývoj. Ten však není vázaný na věk pacienty, jak si řada lidí myslí. Vliv má genetika, ale také různá životní období. Před těhotenstvím obvykle není nic, co by stálo v cestě, pakliže je zmiňovaný tělesný vývoj řádně ukončen, po těhotenství se může vyčkávat až do doby, kdy žena přestane kojit.

Kojení nebývá vždy překážkou

Je však pravdou, že kojení nebývá vždy překážkou. Řadě ženám jenom dřímá v hlavách domněnka, že během kojení není zákrok možný. Opak je však skutečně pravdou. Operace navíc nemá nikterak vliv na produkci mléka. Všechno tak může jít hladce a přirozeně, a to i když zákrok podstoupíte během kojení.

Prsa se po porodu mění

Plastická operace prsou je v současné době stále ještě brána za takový rozmar, ale o rozmar se skutečně nejedná. Těhotenství se totiž razantně projevuje na tom, jak prsa vypadají, jaký mají nově tvar a další. Proto podstoupení operace po porodu je naprosto logická cesta a možnost, jak navrátit ženě možná už ztracené sebevědomí.

Nutná korekce se týká zhruba deseti procent pacientek, jak vyplývá z nedávných statistik. Během kojení totiž prsa projdou skutečně takovou proměnou, že proměna nebo úprava poprsí je více než nutná.