Snad nikdo nepochybuje o významu pneumatik pro bezpečnou jízdu motorovým vozidlem či motocyklem. Pneumatiky a především jejich kvalita, nahuštění a druh a hloubka vzorku zásadním způsobem ovlivňuje bezpečnou jízdu.

Proto je důležité věnovat pneumatikám náležitou pozornost již od samotného nákupu. Hlavní zásadou je podřídit naše zájmy a představy především údajům uvedeným v technickém průkazu.

Dbejte na svou bezpečnost

Vždy je dobré řídit se radou odborníků, kteří nedoporučují kupovat levné zboží z Asie. Chcete-li mít jistotu a záruku maximální spokojenosti a hlavně bezpečnosti, pak vsaďte na nabídku PNEU OK shopu s.r.o. Tento obchod disponuje širokou paletou pneumatik všeho druhu a v jeho sortimentu nechybí ani alu kola. Devizou obchodu je jeho profesionální zázemí a cenné zkušenosti v oblasti prodeje a služeb.

Letní a zimní gumy

Výměna pneumatik v průběhu roku je dnes již samozřejmostí, kterou ukládá i zákon. Pro každého

majitele či provozovatele motorového vozidla to znamená používat povinně vždy od 1.11. do 31.3. zimní pneumatiky. Toto nařízení vychází z rozdílnosti jízdních podmínek v létě a v zimě. Výrobci pneumatik proto dodávají na trh letní a zimní pneumatiky. Rozdíl mezi nimi je ve složení materiálu a ve vzorku. Zimní dezén musí lépe odvádět vodu a sníh a také na kluzkém povrchu vozovky lépe zabírat. Oproti tomu je materiál u letních pneumatik tvrdší a dezén vykazuje lepší přilnavost k horkému povrchu.

Jak o pneumatiky pečovat

S každoroční výměnou pneumatik je spojen problém jejich skladování. Bylo zjištěno, že správně uskladněné pneumatiky stárnou až 17x pomaleji, než při jejich užívání. Ideální skladovací prostor by měl být v přítmí, jelikož pneumatiky trpí UV zářením, a s minimálními teplotními výkyvy.

Proč zvolit alukola

Důvodem není pouze atraktivita a estetičtější vzhled celého automobilu. Výhodou alukol je, že jim nehrozí koroze a také jejich nižší váha. V porovnání s klasickými plechovými disky je nižší hmotnost důvodem úspory pohonných hmot, neboť alukola kladou menší valivý odpor.