Beskydy jsou každým rokem velmi navštěvovanou přírodní oblastí. Lidé chtějí trávit čas v přírodě a Beskydy jsou skvělým místem, kde se najde i nádherné ubytování, třeba ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem. Tip, kde hledat ubytování, jsme vám již dali, ale co předat i několik tipů na nevšední výlety v Beskydech?

Do Beskyd se lidé sjíždí nejen za krásnou přírodou, ale tak za zdejšími atraktivními výlety a možnostmi, kam na výlet vyrazit. Můžete si na jeden den naplánovat výšlapy, další dny mohou být plné poznávání měst nebo návštěv vyhlídek, odkud se vám nabídne nevšední pohled na Moravskoslezské Beskydy.

Abyste nemuseli hodiny trávit tím, že budete sestavovat dokonalý itinerář, prozradíme vám pár nevšedních výletů v Beskydech, které podnikněte během svého pobytu zde.

Vzhůru na Lysou horu

Pokud jste milovníkem té pravé turistiky, měli byste vystoupat nahoru na Lysou horu. Jedná se o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, který můžete zdolat v rámci několika cest. Nejoblíbenější trasou na vrchol je jednoznačně Bezručův výplaz, což je trasa pojmenována po známém českém básníkovi, který měl tuto trasu tuze rád. Samozřejmě si však můžete vybrat náročnější cestu na samotný vrchol, odkud se vám nabídne krásný výhled na okolo se rozprostírající Beskydy.

Pustevny nejen pro rodiny s dětmi

Ať už máte rodinu a děti nebo se vydáváte do Beskyd sami, v každém případě do svého itineráře zakomponujte i pustevny, kde najdete nejstarší sedačkovou lanovku v celé Evropě. Navíc si užijete hromadu legrace, jelikož pustevny jsou spojené s luštěním a také tajenkou. Je to takový zábavný, leč vzdělávací výlet pro každého.

Najděte Satinský vodopád

Řadíte se k dobrodruhům, kteří potřebují neustále něco objevovat? V takovém případě se pokuste najít Satinský vodopád, který nenajdete tak snadno, jak si myslíte. I proto je tato přírodní krása označována za beskydský poklad, který se ukáže jen opravdu vytrvalým jedincům, kteří se nevzdávají