Nechce se vám investovat nemalé částky nákupu nového serveru a pořízení použitého vás odrazuje nejistota toho, jaká bude jeho funkčnost? Ideálním řešením pro vás může být nákup repasovaného serveru. Specializované firmy dokáží důkladným postupem udělat z použitého serveru téměř server nový.

Věřte odborníkům

Při vývěru repasovaného serveru zvolte prodejce, který se úzce specializuje na tento segment. Zajistíte si tím nejen širší výběr, ale i úroveň kvality nabízených produktů. Ideálem je specialista, který má na trhu tradici a jeho nabídka obsahuje nejen servery, ale jejich příslušenství. Zkrátka nedoporučujeme nakupovat repasovaný server u prodejce ledniček.

Použitý server vždy repasovaný

Nákup použitého serveru, který není repasovaný je celkem riskantní záležitost. Celková funkčnost může být nestabilní. Naopak správně repasovaný server vždy projde generální opravou. Je celkově rozebrán a pečlivě vyčištěn. Komponenty, které nejsou v 100% stavu jsou vyměněny a použitý server se tím svou funkčností a spolehlivostí téměř rovná tomu novému.

Dokonalý servis

Zaměřte se na ověřené prodejce, kteří provádí repasi vlastním odborným personálem. Pouze tak vám firma může zajistit to, že bylo vše provedeno správně a důkladně. Doporučujeme se vyhýbat zejména již dovezeným repasovaným serverům ze zahraničí. Zejména při původu ze zemí třetího světa vám opravdu nikdo nezaručí funkčnost a kvalitu použitého serveru.

Server na míru

Velikou výhodou je možnost konfigurace serverů. Můžete si stanovit jaké parametry jsou pro vaše použití důležité a podle toho si nechat sestavit vlastní server na míru. Takový server může být sestaven z komponentů jak nových, tak použitých. Získáte tak co nejlepší poměr mezi cenou serveru a jeho funkčností.