Očekávalo se, že letošní výsledky přijímacích zkoušek budou výrazně horší. I kvůli koronaviru, které na dlouho uzavřel školy. Opak je ale pravdou.

Testy na přijímačky Cermat dávají možnost všem studentům, kteří mají dostatečné znalosti. Letos se ale zdá, že některé přijímačky byly zbytečně těžké. Stěžují si na to především studenti, kterým vadila například příliš obtížná geometrie.

Nedopadli zas tak špatně

Koronavirus zasáhl tvrdě všechna odvětví, nejvíce však možná školy. Dlouhou dobu se dokonce spekulovalo o tom, jestli se letos přijímačky na osmileté gymnázium, přijímačky na víceletá gymnázia nebo přijímačky na střední školy dokonce nezruší. Takto se dokonce spekulovalo i o maturitách. Nakonec ale žáci museli tradičně nastoupit ke zkouškám a prověřit své znalosti, aby se na svoji školu vůbec mohli dostat.

Letošní rok tak byl náročnější, ale v porovnání s předchozími roky rozhodně nebyl příliš odlišný. Opět se vyrojila řada stížností studentů na příliš obtížné testy. Problémem byla především geometrie, která kvůli distanční výuce utrpěla asi nejvíce. Co se ale samotných výsledků týče, letošní uchazeči o studium na středních školách a gymnáziích ovšem nedopadly o moc hůře než v předchozích letech.

Nejdůležitější je hlava

Při přípravě na přijímačky je tedy základní motivace samotného žáka. Distanční výuka je sice poměrně otravná a nedokáže dát studentům tolik, jako ta prezenční, v konečném důsledku je to ovšem na samotných studentech. Ti co studiu věnovali dostatek času, se nyní radují z přijetí na vysněnou školu. Ten zbytek bude muset zabrat a zkusit to znovu.

Jestliže se i vy chystáte na další přijímací zkoušky, pak pro vás máme tip, jak se na ně dobře připravit. Zamiřte na stránku Nanecisto.online, kde najdete celou řadu testů, které vám pomohou prověřit vaše znalosti ve vybraných oborech. Testy jsou navíc vytvářeny na základě otázek od Cermatu.