Každý se někdy potřebujeme z něčeho vykroutit. Nechceme říct pravdu, abychom druhého nezranili nebo nevyvolali konflikt. Děvčata mají své klasické vytáčky, stejně jako kluci. Znáte ty nejpoužívanější holčičí výmluvy?

Nechci zničit naše přátelství, příliš si ho vážím

Tohle už jste určitě někdy slyšeli vy nebo váš nejlepší kamarád. A taky správně tušíte, že to znamená: ne, nechci s tebou chodit. Nelíbíš se mi, nepřitahuješ mě. Ale ne vždycky je to takhle jednoduché. Občas se najde děvče, které opravdu neví. Není do vás blázen, ale něco tam je…

Počkej před domem, za minutku jsem dole

A jéje. Pokud máte takovou slečnu, nezapomínejte si sluchátka nebo knížku. Minuta se pravděpodobně protáhne tak na půl hodiny. Holky v tomhle nejsou tak bezstarostné, jak by se zdálo, ale prostě to blbě odhadnou. Pak si uvědomí, že si musí spravit řasenku, učesat se… A ty stíny a rtěnka chtějí taky trošku oživit. A tohle tričko? No, to by taky nešlo…

To je úplně super! Ale já zrovna nemám čas

Tohle je často hořká realita, ale rozhodně zbystřete, když to děvčata říkají prakticky pokaždé. Pak se všeobecná zaneprázdněnost naší uspěchané civilizace stává skvělou výmluvou. Může to znamenat dvě věci. Buď se dívce zdá ta super aktivita, na kterou se vy tak těšíte, úplně nudná a pitomá a nechce vám to přiznat, nebo se jí nudní a pitomí zdáte vy.

Kamča říká, že si pohodovej

Tak tohle rovnou zabalte. Naše maminky používali termín „šikovný“ pro kluky, o kterých se nedalo říct nic jiného. Pohodový je jen víc cool upgrade. Znamená to, že o vás děvče nemůže říct nic jiného, co by ji zaujalo. Na druhé straně, třeba ještě neměla příležitost poznat to, co u vás stojí za řeč.

Nikdy neumírající bolest hlavy

Vymlouvaly se na ni naše matky i babičky. A pokračovat v tom budou naše dcery i vnučky. Když zrovna nemají z jakéhokoliv důvodu chuť na mazlení nebo sex, bolí je hlava. Ale nemyslete si, že jsou takové žabařky, aby neuměly své výmluvy vylepšit.

Asi nejkurióznější výmluvy, jak se vyhnout sexu, vypluly na povrch při výzkumu v Británii. Ženy se shodly na tom, že nejčastěji říkají, že jsou unavené. Ale vyskytly se i odpovědi jako: Jsem na tebe naštvaná, nejsi osprchovaný, bolí mě záda nebo nejsem oholená.