Asi každému z nás se někdy stalo, že se na cestách ocitl v úzkých a hodila by se mu možnost vytisknout si něco z mobilního telefonu. A jen marně jsme si mohli spílat, že jsme si na to nevzpomněli doma u tiskárny. Tak tuhle prekérku může vyřešit minitiskárna.

Po cestě do školy si můžete vytisknout tahák

Dříve bylo velmi obtížné tisknout ze smarphonů. Vytištěné stránky většinou vůbec neodpovídaly náhledu a byly celé rozsypané.

Ovšem v průběhu minulého roku se dostala do prodeje maličká sociální tiskárna Little Printer, na kterou někteří čekali jako na smilování. Když jste v pohybu, můžete si totiž kdykoliv ze svého smartphone vytisknout třeba zprávy, tweety, poznámky nebo nákupní seznamy.

Tiskárnička je termografická a taky se dá nastavit tak, aby tiskla určité dokumenty v určitou dobu. Takže si můžete nechat každé ráno vytisknout křížovku nebo tahák do školy.

Na Alze seženete obdobu sociální tiskárničky

Tiskárnička tiskne na malé ruličky papíru, které se u nás dají koupit i v obyčejném papírnictví. Tisk funguje na principu bezdrátového připojení, takže potřebujete jen Wi-Fi a smartphone. Tentokrát se nekonají žádné podrazy a můžete tisknout jak z iPhone tak z mobilů s Androidem, protože Google spolupracoval na vývoji.

Little Printer sází hlavně na stylovost, a proto pro ni byl zvolen retro design. Vypadá jako kostka s usmívajícím se obličejem, což je skvělá zpráva pro všechny hipstery, kteří podobné věci milují.

Tato šikovná tiskárnička se dá objednat přímo z Británie na www.uk-shop.bergcloud.com, ale Alza u nás prodává obdoby, které sice nejsou tak cool, ale poslouží. Jejich rozměry jsou asi 30 cm na 18 cm, což je pořád docela pidi. Nevýhodou těchto tiskáren je prozatím docela vysoká cena. Všechny vyjdou zhruba na 5 000. Když přihlédneme k tomu, že už se prodávají nejméně rok, je to pořád dost peněz. Na druhou stranu pro ty, co ji nutně potřebují, to zase není taková pálka.